ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Cabernet Franc

Cabernet Franc je jedna z odrůd vinné révy, které v sobě mají zapadlé stopy historie a významný vliv na světové víno. Pochází z francouzského regionu Bordeaux, kde proslavil mnohá červená vína, jako je třeba Saint-Émilion. Jeho vliv ale zároveň významně přesahuje hranice Francie. 

Původ a charakteristika Cabernet Franc

Odrůda Cabernet Franc je pěstována ve světově proslulých vinicích po celém světě, jako jsou Napa Valley v Kalifornii nebo regiony v Chile a Argentině. Keře odrůdy Cabernet Franc najdeme ale i v Ontariu, kde se produkují proslulá kanadská vína. Jeho unikátní charakteristiky a široká flexibilita při pěstování umožňují vznik mnoha rozmanitých a kvalitních vín. Cabernet Franc je známý pro svou schopnost přinést do vína komplexnost a jemné tóny, čímž se liší od svého slavnějšího příbuzného, Cabernet Sauvignon. Jeho typické aromatické profily obvykle zahrnují tóny černého rybízu, papriky a aromatických bylin. 

Cabernet Franc - základ cuvée

Cabernet Franc obvykle slouží jako základní složka v mnoha slavných vínech, kde je součástí výsledného cuvée, ale i přesto si stále získává své věrné fanoušky. Právě jeho schopnost přinést do vína eleganci a komplexnost ho činí stálým favoritem mezi milovníky vína po celém světě. Cabernet Franc tak není jen pouhou odrůdou, ale spíše legendou ve světě vína, která vždy zdůrazňuje sílu regionu, ze kterého pochází.