Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální vytíženosti přepravních společností se může prodloužit dodací lhůta oproti standardu o 1-2 pracovní dny.

Antiche Contrade

Značka Antiche Conrade patří do portfolia společnosti PRODUTTORI di MANDURIA, která je jednou z nejstarších a nejznámějších v italském regionu Puglia. Byla založena již v roce 1932, kdy skupina „osvícených“ drobných vinařů opravila starou továrnu, kterou poté nazvali „Federace vín“.

Sdružení drobných vinařů

 

Společnost PRODUTTORI di MANDURIA patří mezi nejstabilnější v regionu a je jednou z nejrespektovanějších společností v této oblasti. Sdružuje okolo 400 drobných vinařů, kteří ctí místní tradice a zároveň citlivě modernizují technologie výroby. Díky jejich poctivému a odpovědnému přístupu získala společnost, jako jedna z prvních v Itálii, certifikaci udržitelnosti EQUALITAS. V roce 2018 bylo navíc vinařství mezi prvními osmi italskými společnostmi, které získaly prestižní certifikaci Sustainable Winery, podle nového standardu EQUALITAS.

 

Světoznámé Primitivo

Drobní vinaři hospodaří na celkové ploše vinic o rozloze 950 hektarů, které jsou z velké části osázeny odrůdou Primitivo. Polovina produkce je stále pěstována tradičním způsobem, jehož výsledkem jsou úžasná vína jako například Antiche Contrade Primitivo di Manduria DOC. Ostatně i pojmenování vína řady Antiche Contrade, neboli „Starobylá Čtvrť“, jsou důkazem úcty k tradicím přechozích generací. V loňském roce se společnost PRODUTTORI di MANDURIA umístila mezi dvaceti nejlepšími italskými vinařstvími společně s významnými značkami jako jsou například Produttori del Barbaresco nebo St. Michael-Eppan.

5 položek celkem
Antiche Contrade Primitivo di Manduria DOC Kód: 2460150
Antiche Contrade Primitivo IGT
259 Kč
Kód: 2460130
Antiche Contrade Chardonnay IGT Kód: 2460100
Antiche Contrade Negroamaro IGT
259 Kč
Kód: 2460120

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem