Prodejna bude uzavřena v sobotu 25. května. Po tuto dobu nebude probíhat ani distribuce objednávek.

Appleton

Rumová palírna Appleton se řadí mezi jedny z nejstarších na světě. Výjimečné a komplexní rumy, které mají své fanoušky po celém světě, jsou na ostrově vyráběny po více než 270 let. Na Jamajce se zároveň jedná o nejstarší nepřetržitě fungující palírnu. Za dlouhou dobu své existence získal Appleton pověst špičkového rumu vyráběného tradiční metodou a poctivým zráním, díky čemuž se právem řadí mezi nejvyhlášenější rumové značky na světě. Za zmínku stojí také domněnka, že palírna existuje o více než 100 let déle a to konkrétně do roku 1655, kdy Jamajku převzal od Španělska anglický král. Na obsazení se podílel Francis Drake, který odměnou dostal území, na němž se palírna nachází.

   #ShowMore# 

Palírna rumu Appleton se ukrývá v údolí Nassau v srdci Jamajky ve farnosti St. Elizabeth. Podmínky pro pěstování cukrové třtiny a výrobu rumu jsou zde ideální z klimatického i geologického pohledu. Místní vápencové půdní podloží přirozeně filtruje pramenitou měkkou vodu ze které se rum vyrábí. V celkové filozofii palírny se odráží úcta k tradičním výrobním postupům, ale také úcta k přírodě a s tím spojená ekologie. To vše se podepisuje na výsledné chuti rumů.

Srdcem každé palírny je vrchní master blender, který stojí za výsledným chuťovým profilem. U palírny Appleton stojí za tímto procesem Joy Spencer, která se stala v roce 1997 první ženou s titulem Master Blender na světě a nutno říct že svůj um prezentuje s velkým úspěchem.

3 položek celkem
Appleton Estate 21 Y.O.
2 999 Kč
Kód: 1288010
Appleton Rare Blend 12 Y.O.
989 Kč
Kód: 1287997
Appleton Signature
649 Kč
Kód: 1287994

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem