ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Cantine Erario

Rodina ERARIO se věnuje zemědělství již od poloviny 19. století, a to zejména pěstování vinné révy a olivovníků. Tyto plodiny se v Apulii pěstovaly již ve starověku a Řekové vyráběli víno a olivový olej již 700 let před naším letopočtem. V oblasti rostou olivovníky staré stovky let a některé jsou skutečně staré přes tisíc let. V této oblasti se pěstuje více než 85 odrůd vinné révy, ale v současné době se vybírají a vysazují pouze ty, o které je největší zájem, přičemž se bere v úvahu poloha (na rovině nebo na kopcích), typ půdy a vystavení slunci i mořským větrům. Všechny tyto faktory způsobují, že vína vyrobená ze stejné odrůdy se mohou značně lišit. Velký vliv má také stáří vinice: čím je starší, tím jsou vůně a chutě silnější a trvalejší.

   #ShowMore#

Tradice vinařství

Tradice a zkušenosti tří generací vinařů daly v roce 1849 život vinařství CANTINA ERARIO, které dnes používá tradiční metody vinařství v souladu s moderními trendy a inovacemi. Díky dokonalé kombinace technologie a tradice tak dává život produktům vynikající kvality. Vína se vyznačují velkou osobitostí, kdy vůně, barva, chuť a výrazný obsah alkoholu podtrhují skutečnou povahu jednotlivých vín společnosti a především hlavní odrůdy – PRIMITIVO. Síla vinařství spočívá především v jeho vinicích, které jsou obdělávány tradiční metodou alberello nebo metodou espalier. Pečlivá identifikace původních odrůd a klonů umožňuje získat hrozny nejvyšší kvality, které jsou přísně vybírány a ručně sbírány.

Odrůdy vinné révy

Cantina ERARIO se zaměřuje na pěstování několika odrůd vinné révy, přičemž největší část - 65 % - připadá na odrůdu Primitivo di Manduria. Mezi ostatní odrůdy se rozdělí zbývající část: 15 % Negroamaro, 7 % Fiano, 5 % Aleatico, 5 % Chardonnay a 3 % Moscato. Hrozny se vždy sklízejí výhradně ručně a hrozny vinné révy Primitivo se navíc sklízejí nadvakrát. Největší hrozny se sklízejí jako první, a to v srpnu a zbývající hrozny se nechávají na keřích, aby v nich zůstal vyšší obsah cukru. Sklízejí se přibližně o dva týdny později, v polovině září. Vyšší cukr potom umožní získání vyššího obsahu alkoholu.

Terroir

Vinice společnosti Cantina ERARIO se nachází v Mandurii, v provincii Taranto. Manduria má převážně zemědělské hospodářství a nachází se v intenzivně úrodné oblasti, pokryté především vinicemi a olivovými háji. Z těch se vyrábí jemné oleje a vína, včetně slavného Primitivo di Manduria D.O.P.  Agricole ERARIO obhospodařuje v současné době přibližně 200.000 m2 vinic a 60.000 m2 olivových hájů. Ročně produkuje více než 400 000 litrů vína a téměř 6.000 litrů extra panenského olivového oleje lisovaného za studena.

9 položek celkem
Eritati Negroamaro Salento I.G.P.
269 Kč
Kód: 2455020
Charisma Primitivo di Manduria Barrique DOC Kód: 2455070
Magno Primitivo di Manduria DOC
590 Kč
Kód: 2455060
Messagero Vino da Tavola
3 900 Kč
Kód: 2455090
Piterta Passito Primitivo I.G.P.
329 Kč
Kód: 2455030
Scorcura Primitivo di Manduria DOC Kód: 2455010
Senza Compromessi Primitivo di Manduria DOC Kód: 2455080
Sua Maesta Primitivo di Manduria Barriques DOC 0,75 l Kód: 2455050
Sua Maesta Primitivo di Manduria DOC Kód: 2455040

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem