ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Joseph Perrier

Rodinný šampaňský dům Joseph Perrier byl založen v roce 1825. Jeho zakladatel Joseph Perrier přitom využil unikátních románských sklepů vytesaných do skály. Vinařství se nachází ve městě Chalons-en-Champagne v centru vinařské oblasti Champagne. Láhve šampaňského Joseph Perrier byla vždy spojována s jasně žlutou etiketou, která je inspirována přirozeným světlem dopadajícím z výšky úzkými otvory do sklepních galerií. Tento obraz vždy ohromí každého návštěvníka této sklepní galerie.

   #ShowMore# 

Sklepy Joseph Perrier

Současná délka chodeb je přibližně 3 kilometry a vznikla rozšířením unikátních historických římských sklepů pod sousední kopec s arboretem. Ve skále jsou vytesány šachty, které přinášejí do podzemí lehký dotek denního světla a zároveň zajišťují i přirozené větrání. V ideálních teplotních i světelných podmínkách tady dlouhodobě zraje kolem 3 milionů láhví vína v horizontální pozici „sur late“ v tradičních dřevěných stojanech. Rodinné vinice se rozprostírají v Premier a Grand Cru oblastech Chouilly, Mailly-Champagne, Cumieres Blanc, Le Mesnil sur Oger, Verzy, Côte des Blances a dalších nad řekou Marnou s nádherným výhledem na Epernay. Sběr hroznů pro šumivé víno Joseph Perrier probíhá výhradně ručně do malých košů.

Výjimečné šampaňské

Šampaňské Joseph Perrier bylo v historii vždy spojeno s výjimečnými společenskými i soukromými událostmi. Šampaňská vína Joseph Perrier byla podávána při oslavách prvního letu nadzvukového letadla Concord v roce 1969 a dodnes jsou podávána v prestižní první třídě letecké společnosti Air France. Tradičně jsou tato šumivá vína také podávána na vyhlašování Nobelovy ceny za medicínu. Další vynikající víno “Cuvées Royales”, podávané při svatbě jejího veličenstva, oslavuje partnerství královny Victorie a krále Edwarda VII. Tuto významnou událost dodnes připomíná nápis na všech etiketách champagne Joseph Perrier.

 

5 položek celkem
Joseph Perrier Cuvée Josephine 2014
5 479 Kč
Kód: 1473704
Joseph Perrier Cuvée Royal Brut
1 299 Kč
Kód: 1473690
Joseph Perrier Cuvée Royal Brut
6 990 Kč
Kód: 1473692
Joseph Perrier Cuvée Royal Brut Blanc de Blancs Kód: 1473695
oseph Perrier Cuvée Royal Vintage Kód: 1473700

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem