ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Piper Heidsieck

Šampaňské Piper Heidsieck má zajímavou historii. Zakladatel značky, Florens-Louis Heidsieck, pocházel z Německa a oblast Champagne objevil v roce 1777. Zde nalezl také svou velkou lásku – Agathe Pertois – a rozhodl se pro ni vytvořit „víno, které se usmívá“. V roce 1785 založil společnost na výrobu šampaňského a jako správný ambiciózní obchodník si kladl vysoké cíle. Své šampaňské nabídl přímo francouzské královně a Maria Antoinetta byla z jeho příjemných a radostných bublinek zcela nadšena. Byla to opravdu láska na první doušek a královna se tak stala první ambasadorkou šampaňského domu „Heidsieck & Cie“.

#ShowMore#

Vznik značky Piper-Heidsick 

V roce 1815 se do podnikání v Remeši zapojil také Christian Heidsieck, synovec zakladatele Florense-Louise, a společně s další posilou Henry-Guillaume Piperem posilovali jméno značky nejenom po Francii, ale i daleko za jejími hranicemi. Celkem 14 království a císařství, včetně Habsburků a čínského císaře, udělilo Champagne House Heidsieck povolení k prodeji. V roce 1835 náhle Henry Piper umírá. Po patřičně dlouhé době smutku se jeho vdova znovu vdá. A nevezme si nikoho jiného než Christiana Heidsiecka. Dnes již světoznámé spojení PIPER – HEIDSIECK je tak navěky stvrzeno. Šampaňské Piper-Heidsieck se v té době stane jedním z nejoblíbenějších ve Francii i celém známém světě a nesmí chybět na žádné tabuli tehdejší vysoké společnosti.

Šampaňské Piper-Heidsick ve filmu

Od třicátých let dvacátého století se značka Piper-Heidsieck začala prosazovat také ve filmu. Laurel a Hardy natočili slavný film Synové pouště a láhev Piper-Heidsieck se v něm objevila jako vůbec první láhev šampaňského ve filmu. V padesátých letech se Piper-Heidsieck stal miláčkem Hollywodu a pila ho snad každá filmová hvězda. Marilyn Monroe dokonce prohlásila: „Jdu spát s pár kapkami Chanel no.5 a každé ráno se probouzím se sklenkou Piper-Heidsieck.“ Od roku 1993 je šampaňské Piper-Heidsieck dodavatelem světově proslulého filmového festivalu v Cannes, dále festivalu v Berlíně, Chicagu nebo San Francisku.

Působivé nové vinařství

V roce 1995 bylo postaveno zbrusu nové moderní vinařství, kde je pro výrobu vína vyhrazeno 200 nerezových kádí a zároveň obrovské prostory určené ke zrání vína. V roce 2008 bylo potom podle návrhu architekta Jacquese Ferriera vybudováno ultra moderní a působivě nádherné nové ústředí společnosti.

2 položek celkem
Piper Heidsieck Brut Kód: 1474480
Piper Heidsieck Brut Lipstick
1 839 Kč
Kód: 1474485

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem