ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Unicum

Likér Unicum byl poprvé vyroben v roce 1790 v maďarském městě Buda (nyní součást Budapešti) rodinou Zwack, která zde provozovala malou pálenici. Receptura byla vyvinuta jako léčivý elixír na základě bylin a koření. Postupně se Unicum stal velmi oblíbeným po celém Maďarsku a získal si reputaci jako unikátní a charakteristický národní nápoj. Zwackova rodina rozvinula značku a rozšířila její distribuci jak do jiných částí Evropy, tak i do světa. Během komunistické éry v Maďarsku byla rodina Zwack nucena opustit zemi a bylinný likér Unicum byl znárodněn. Po pádu komunismu v 90. letech 20. století se rodina Zwackových vrátila a znovu získala kontrolu nad značkou.

   #ShowMore# 

Recept likéru Unicum

Přesná receptura likéru Unicum je přísně střeženým rodinným tajemstvím. Obsahuje směs asi 40 různých bylin, koření a dalších přírodních ingrediencí, které jsou macerovány v alkoholu. Likér Unicum má výraznou a pronikavou hořkou chuť, která je charakteristická pro tento druh likéru. Je oblíbený jak jako aperitiv, tak i jako digestiv, který pomáhá trávení. Vedle klasického Unicum existují i další varianty, včetně Unicum Riserva, který je o něco jemnější a sladší, a Unicum Plum, který obsahuje přidanou švestku. V tomto případě se nejedná o slivovici, ale stále o bylinný likér s jemnou švestkovou chutí.

Národní nápoj Unicum

Likér Unicum je nejen oblíbeným nápojem, ale také kulturní ikonou Maďarska. Je často spojován s maďarskou kuchyní a kulturou a je považován za součást maďarského dědictví. Je také velmi oblíbený jako ingredience pro letní drinky. Unicum zůstává jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších maďarských značek likérů, která si udržuje svou jedinečnou identitu a charakter i v dnešní době. Je oblíbeným nápojem jak pro domácí spotřebu, tak i pro turisty, kteří navštěvují Maďarsko.

6 položek celkem
Zwack Unicum
70 Kč
Kód: 1952365
Zwack Unicum
449 Kč
Kód: 1404795
Zwack Unicum
2 199 Kč
Kód: 1404793
Zwack Unicum Barista
429 Kč
Kód: 1404796
Zwack Unicum Riserva
1 019 Kč
Kód: 1404799
Zwack Unicum Szilva
429 Kč
Kód: 1404798

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem