Auchentoshan Heartwood 1 l Zobrazit větší

Auchentoshan Heartwood 1 l

1 089 Kčs DPH (1 089 Kč/l)

Běžná cena 1 160 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 217 bodů

Země: SkotskoOblast: Lowlands
Objem: 1 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 43
13 x hodnoceno

Více informací

Heartwood kombinuje skvěle vyváženou, třikrát destilovanou whisky stařenou v sudech po sherry spolu se zráním v sudech po bourbonu. Má medovou barvu a vůni čerstvého cappuccina. Jemná sladkost v chuti je následována bohatou ovocnou chutí s temným suchým dokončením.

Informace o značce

Palírna Auchetonshan byla založena v první čtvrtině 19. století pod jménem Duntocher Distillery, v roce 1834 byla přejmenována na Auchintoshan. Roku 1875 prošla výraznou přestavbou. V březnu 1941 zasáhla sklady palírny německá bomba směřující na loděnice v blízkém Glasgow a téměř milión litrů whisky shořel nebo vytekl do řeky Clyde. Dnes palírna patří společnosti Morrison-Bowmore, vlastněné japonskou společností Suntory.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Auchentoshan je jednou z mála palíren, které přežily ve skotské nížině. Její velkou zvláštností mezi skotskými palírnami je především plošná praxe trojí destilace, což činí whisky obzvláště jemnou a lehkou. Obecně je charakteristická svými ovocnými (citrusovými) a herbálními, až květinovými tóny, ve vyzrálé podobě nádechem lískových oříšků a absencí jakéhokoli kouřového nádechu. Někdy se uvádí, že je typickým příkladem suché whisky, což je ta, která má jen minimální náznak nasládlých tónů.

Pro milovníky historie je zajímavé, že se palírna nachází na místě, kde se údajně narodil svatý Patrik, což je patron Irska a irské whiskey obzvláště. Pokud palírnu navštívíme, uvidíme u ní rybník, který vznikl bombardováním města za druhé světové války. Voda z něj dnes slouží k chlazení při destilaci.

Zobrazit méně informací

Související produkty