ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Auchentoshan

Palírna skotské whisky byla založena v první čtvrtině 19. století pod jménem Duntocher Distillery, v roce 1834 byla přejmenována na Auchentoshan. Roku 1875 poté prošla výraznou přestavbou. V březnu 1941 zasáhla sklady palírny německá bomba směřující na loděnice v blízkém Glasgow a shořelo nebo vyteklo do řeky Clyde více než milión litrů whisky. Dnes palírna patří společnosti Morrison-Bowmore, vlastněné japonskou společností Suntory, která se soustředí především na výrobu oblíbené japonské whisky. Jméno Auchentoshan pochází z keltského Achadh, což lze přeložit jako "oblasti rohu"

   #ShowMore# 

Chuť whisky Auchentoshan

Palírna Auchentoshan je jednou z mála palíren, které přežily ve skotské nížině, Lowlands. Její velkou zvláštností mezi skotskými palírnami je především plošná praxe trojí destilace, což činí single malt whisky Auchentoshan obzvláště jemnou a lehkou. Obecně je charakteristická svými ovocnými (citrusovými) a květinovými tóny, ve vyzrálé podobě s nádechem lískových oříšků a absencí jakéhokoli kouřového nádechu. Někdy se uvádí, že je typickým příkladem takzvané suché whisky, což by měla být ta, která má jen minimální náznak nasládlých tónů.

Pro milovníky historie je zajímavé, že se palírna nachází na místě, kde se údajně narodil svatý Patrik, patron Irska a irské whiskey obzvláště. Pokud palírnu navštívíme, uvidíme u ní rybník, který vznikl právě bombardováním města za druhé světové války. Voda z něj dnes slouží k chlazení při destilaci.

4 položek celkem
Auchentoshan 12 Y.O.
939 Kč
Kód: 1050700
Auchentoshan Heartwood
1 119 Kč
Kód: 1050765
Auchentoshan Springwood Kód: 1050760
Auchentoshan Three Wood
1 349 Kč
Kód: 1050740

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem