Auchentoshan Three Wood 0,7 l Zobrazit větší

Auchentoshan Three Wood 0,7 l

1 339 Kčs DPH (1 913 Kč/l)

Běžná cena 1 390 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 267 bodů

Země: SkotskoOblast: Lowlands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 43Stáří: nejméně 11 let
17 x hodnoceno

Více informací

Auchentoshan Three Wood stárla alespoň deset let v sudu po bourbonu, nejméně rok po olorosu a šest měsíců v silném Pedro Ximenez. Chuť je parfémová, po oříšcích kešu. Lahodná souhra všech chutí. Dlouhé dokončení, smetanové. Příchuť rozinky, anýzu, čerstvého dubu a pryskyřice. Aroma měkké, vonící po pomerančové kůře, meruňce, datli.

Výborná whisky za velmi příznovou cenu.

Informace o značce

Palírna Auchetonshan byla založena v první čtvrtině 19. století pod jménem Duntocher Distillery, v roce 1834 byla přejmenována na Auchintoshan. Roku 1875 prošla výraznou přestavbou. V březnu 1941 zasáhla sklady palírny německá bomba směřující na loděnice v blízkém Glasgow a téměř milión litrů whisky shořel nebo vytekl do řeky Clyde. Dnes palírna patří společnosti Morrison-Bowmore, vlastněné japonskou společností Suntory.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Auchentoshan je jednou z mála palíren, které přežily ve skotské nížině. Její velkou zvláštností mezi skotskými palírnami je především plošná praxe trojí destilace, což činí whisky obzvláště jemnou a lehkou. Obecně je charakteristická svými ovocnými (citrusovými) a herbálními, až květinovými tóny, ve vyzrálé podobě nádechem lískových oříšků a absencí jakéhokoli kouřového nádechu. Někdy se uvádí, že je typickým příkladem suché whisky, což je ta, která má jen minimální náznak nasládlých tónů.

Pro milovníky historie je zajímavé, že se palírna nachází na místě, kde se údajně narodil svatý Patrik, což je patron Irska a irské whiskey obzvláště. Pokud palírnu navštívíme, uvidíme u ní rybník, který vznikl bombardováním města za druhé světové války. Voda z něj dnes slouží k chlazení při destilaci.

Zobrazit méně informací

Související produkty