Chardonnay Estate Henry of Pelham 2016 0,75 l Zobrazit větší

Chardonnay Estate Henry of Pelham 2016 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 93 bodů

Země: KanadaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 13,5
9 x hodnoceno

Více informací

Chardonnay Estate 2017 je typickým representantem velkých kulatých ovocných tónů, které jsou typické pro klima v oblasti okolo Niagarských vodopádů. Je bohaté a zároveň velmi svěží, zahalené do jemného dubového závoje. Víno je ideální s humrem či krabem, výtečně se doplňuje s grilovaným lososem, smetanovými omáčkami nebo měkkými sýry.Hrozny pro toto výjimečné Chardonnay pocházejí ze tří kopců. První část pochází ze staré rodinné farmy s keři vysázenými v roce 1988 a tyto hrozny vínu dodávají určitou neuspořádanost. Druhý kopec, tzv. Francouzská vinice s několika různými klony keřů, přispívá svými hrozny ke komplexitě vína. A konečně hrozny z poslední vinice s keři taženými nízko při zemi, kde hrozny nasávají teplo kumulované v půdě dlouho do noci, dodávají výslednému produktu určitou robustnost a harmonii.Hrozny jsou ručně sbírány. Počet hroznů je limitován, obvykle 2-3 tuny na akr, což je 25-50 hektolitrů na hektar. Víno zraje v dubových sudech, z jedné třetiny nových. Sudy jsou částečně z francouzského a částečně z amerického bílého dubu. Zrání v sudech probíhá po dobu 8–10 měsíců. Zbytkový cukr je 3g/l, celková kyselina 5,5,g/l.

Informace o značce

Vinařství Henry of Pelham je založeno na rodinné tradici 6 generací.Současnými majiteli jsou tři bratři: Paul, Matthew a Daniel Speck. Jejich podpisy najdeme na zadní vinětě lahve. Tradice vinařství Henry of Pelham sahá do roku 1842, kdy syn praprapradědečka současných majitelů vysadil jedny z prvních vinic v Kanadě.

Současné vinařství se rozprostírá na ploše 135 hektarů a nalezneme zde odrůdy bílého vína jako Chardonnay, Riesling, Pinot Grigio nebo Savignon Blanc, u vína červeného potom Pinot Noir, Cabernet Franc nebo Merlot.Vinice jsou součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). Všechny hrozny pro vína Henryho Pelhama a Speck Family Reserve se pěstují v sub-apelaci Short Hills Bench.

Pro tuto oblast jsou charakteristické velmi teplé slunečné dny a chladné noci. Společně s bohatou naplaveninovou a komplexní půdou jsou ideální pro rozvoj intenzivních hroznových chutí. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky. Svahy jsou mírné s dobrou drenáží. 90% svahů je jižních a jsou součástí jedné z nejteplejších oblastí pro pěstování vinné révy v okolí Niagary. Velká jezera zmírňují výkyvy teplot a zajišťují příjemné jarní teploty a babí léta.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Apelace je svou klasifikací omezena a výroba je tudíž velmi limitována.  Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Množství hroznů ponechaných na keřích je rovněž omezeno a z jednoho akru se tak sklidí pouze okolo 4,5-5 tun. Hrozny jsou ručně sbírány. Fermentace probíhá poměrně rychle v nerezových tancích, víno je potom svěží, šťavnaté, plné ovocných tónů a bez zbytečně velkého množství taninů.

Související produkty