Glengoyne Legacy Chapter One 0,7 l Zobrazit větší

Glengoyne Legacy Chapter One 0,7 l

1 899 Kčs DPH (2 713 Kč/l)

Běžná cena 1 990 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 379 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 48
1 x hodnoceno

Více informací

Glengoyne Legacy Chapter One má zlatavě žlutou barvu s odstínem jantaru. Sladové a slané vůně se mísí spolu se sladkými karamely, sultánkami, medem, moučkovým cukrem a mléčnou čokoládou. Chuť je zpočátku hřejivá a pikantní. Postupně přechází do jemnějších tónů ovoce, hnědého cukru, šťavnatých sultánek a skořice. V závěru se přidává ucelená dřevitost.

Velmi limitovaná série Legacy odkazuje na klíčové body v dlouhé historii palírny Glengoyne. Chapter One je věnován bývalému manažerovi palírny Cartwrightovi, který přišel do palírny v roce 1869. Během svého působení zavedl pomalejší dobu destilace, kterou dodnes palírna Glengoyne používá. Také jako první v palírně použil sudy po sherry ke zrání.

Informace o značce

Palírnu Glengoyne založil v roce 1833 George Connell. Palírna vystřídala několik názvů, do roku 1840 se jmenovala Glenguin, do roku 1876 Burnfoot, do roku 1905 Glen Guin, do roku 1931 byla mimo provoz a do provozu byla uvedena už s dnešním názvem. Palírnu téměř 100 let vlastnila společnost Lang Brothers a dnes palírnu vlastní Ian Macleod & Co. Vodu bere palírna z pramenů v Campsie Hills.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Jednou ze zajímavostí této palírny je to, že pomyslná čára oddělující oblasti Higlands a Lowlands prochází touto palírnou. Whisky Glengoyne se destiluje v Highlands, ale zraje v Lowlands.

Další zajímavostí je, že palírna má tři destilační přístroje, ale neprovádí trojnásobnou destilaci. Dva z nich jsou lihové a poměrně malých rozměrů. Whisky je zde tedy ve větším kontaktu s mědí, což se jistě odráží i na výsledné chuti. Whisky zraje převážně v sudech již jednou použitých po sherry Palo Cortado, menší část po sherry Amontillado ze španělského Jerezu. Ve viktroriánských dobách byla destilována třikrát, dnes je destilována dvakrát.

Zobrazit méně informací

Související produkty