Jim Beam white 3 l Zobrazit větší

Jim Beam white 3 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 540 bodů

Země: USAObjem: 3 l
XXL láhve: anoDruh whisky: Bourbon
% alkoholu: 40Stáří: 4 roky
15 x hodnoceno

Více informací

Jim Beam white je mimořádně lehký a delikátní bourbon se silnou příchutí vanilky a karamelek, překvapivě dlouhé a intenzivní doznívání chuti na patře. Nejprodávanější Bourbon Whiskey ve světovém měřítku. Zraje v nových mimořádně silně vypálených sudech z amerického bílého dubu po období nejméně 4 let. Láhev s kolébkou.

Informace o značce

Jim Beam je značka a palírna bourbon whiskey pocházející z Clermontu v americkém státě Kentucky. Jacob Beam založil palírnu po roce 1785. Novou palírnu v Clermontu postavil až pravnuk Jacoba Beama, který ve svých sedmdesáti letech po skončení prohibice obnovil chod rodinného podniku. Dnes podnik řídí Frederik Booker Noe, potomek sedmé generace zakladatele palírny. Jim Beam je nejklasičtější z bourbonů, vyráběný podle stejné receptury již více než 200 let.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Tato značka se vyznačuje mírným, spíše nasládlým aroma, velkým podílem dubu, trochou vanilky, karamelu a hnědého cukru. Chuť je lehká, nepříliš sladká, poněkud plochá, s nádechem dubu a ořechu. Dokončení je krátké, suché a čisté. Pro svoje vlastnosti se hodí i do míchaných nápojů. Bourbon Jim Beam se vyrábí kontinuální destilací ze směsi kukuřice (jistě více než 70 %), žita a ječmene, smíchané dle přísně tajného předpisu, za použití 41 % tekutého rezidua z 1. stupně předchozí destilace (označovaného jako „sour mash“ a určeného k zajištění kontinuální chuti výsledného produktu).

Kromě značky Jim Beam vyrábí společnost Jim Beam Brands i prémiové bourbony jiných jmen: Basil Hayden, Baker's, Booker's a Knob Creek. V roce 2001 byla značka Jim Beam oceněna mezinárodní cenou International Distiller of the Year.

Zobrazit méně informací

Související produkty