Malbec Los Cardos 0,75 l Zobrazit větší

Malbec Los Cardos 0,75 l

Skladem

Nákupem získáte: 34 bodů

Země: ArgentinaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 14
7 x hodnoceno

Více informací

Učebnicový příklad skvělé práce vinaře s odrůdou Malbec. Vůně červených plodů a švestek se postupně otevírá a rozvíjí do příjemných kořenitých vůní černého pepře, máty a grafitu. Na jazyku je velmi měkké, svěží a přitom plné a příjemné. Závěr hebký, dlouhý, příjemně nasládlý a mocný. Doporučujeme k výrazným pokrmům z tmavého masa, zvěřiny či k vyzrálým sýrům.

Informace o značce

Jde o  poměrně mladé vinařství, založené roku 1997 v oblasti Mendoza, v Argentině. Ta je dnes pátou největší produkční zemí vína na světě. Dona Paula patří do skupiny Claro Group. Ta vlastní též vinařství Santa Rita a Terra Andina v Chile. Již od roku 1990 dělali výzkum různého terroir pro vinice. V roce 1998 byla dokončena budova state-of-the-art vinařství, s celkovou kapacitou 1 mil. litrů.
Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
V roce 2005-2007 byly provedeny velké investice ke zvýšení kapacity vinařství na 7 milionů litrů.Od začátku vinařství vede Edgardo del Popolo. Jeho zkušenosti mu dávají schopnost identifikovat, které terroir je ideální pro výrobu každého z vín tak, aby mohlo nabídnout nezaměnitelný styl každé odrůdy.  Obhospodařují 760 ha vinic v oblastech Ugarte, Luján de Cuyo a Tupungato pod horským řetězem velehor And. Pěstují odrůdy Sauvignon Blanc, Casavecchia, Ancellota, Ryzlink rýnský, Petit Verdot, Grenache a Aglianico. Hrozny zpracovávají výhradně ze svých vinic. Slunce, podhorské klima a moderní technologie vytváří ideální podmínky pro kvalitní vína. Přes krátké působení vinařství se Dona Paula v Argentině řadí mezi ta nejlepší. Výroba je zaměřena převážně na vývoz. Dnes již do více jak 60 zemí.
Zobrazit méně informací

Související produkty