Maňák - Kerner, výběr z bobulí 0,5 l Zobrazit větší

Maňák - Kerner, výběr z bobulí 0,5 l

2676700

Již se neprodává

Nákupem získáte: 58 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,5 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 12,5
3 x hodnoceno

Více informací

Maňák - Kerner je lehké a sladké víno jemně ovocné chuti. Jeho kvalitu a výjimečně okouzlující chuť, kterou si Vás získá, dokazují získaná ocenění:

Národní soutěž vín Slovácká podoblast - Zlatá medaile
Vinex 2016 - Zlatá medaile
Canada 2016 - Zlatá medaile
Festwine 2016 - Zlatá medaile
Lancut Polsko 2016 - Zlatá medaile
San Francisco 2016 - Stříbrná medaile

Informace o značce

Vinařství Maňák

Rodinné vinařství Maňáků bylo založeno v roce 1992. Dnes vlastní více než 10 hektarů vinic a moderní sklepení se 40 dřevěnými sudy. Vinařství sídlí v Žádovicích u Kyjova. Pohoří Chřiby přirozeně chrání oblast před vlivem severních větrů. Největší plochu vinic, zhruba 6 hektarů, najdete na trati Stará hora v obci Kostelec. Další vinice jsou přímo v Žádovicích na trati Fěruňk.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Víno se pěstuje na dvou hlavních tratích. Trať Stará hora u Kostelce se využívá pro odrůdy Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát Moravský a Rulandské bílé. Trať Fěruňk v Žádovicích je zase ideální pro Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Merlot, Sauvignon, Rulandské šedé i modré, Ryzlink Rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený.

Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.

Za dvacet let získalo vinařství Maňák řadu prestižních ocenění z tuzemských výstav jako Valtické vinné trhy, Top 77 nebo Juvenále. V zahraničí se daří na soutěžích Muvina v Prešově a také na výstavách v Slovinsku, Rakousku, Izraeli, San Franciscu, Kanadě a Paříži. Mezi největší ocenění jistě patří úspěchy slámových vín z roku 2009, kdy se Vinařství Maňák stalo absolutním vítězem soutěže O.I.V Sauvignon v Izraeli.

Zobrazit méně informací

Související produkty