ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Martell V.S. 0,7 l

Kód: 1207000
Značka: Martell
799 Kč 1 141,43 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Martell V.S. je velmi lehký koňak, který se vyznačuje světle zlatou barvou. Ve vůni ucítíme tropické ovoce a zelené jablko. Chuť je přitom zaoblená, lahodná a svěží, harmonicky vyvážená. Ideální v kombinaci s uzenými sýry. Může být základem pro míchání long drinků a prémiových koktejlů.

Informace o alergenech.

Martell V.S. 0,7 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Martell V.S. 0,7 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Martell V.S. 0,7 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Martell V.S. 0,7 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koňaky
% alkoholu: 40
Objem: 0,7 l
Stáří: 5 - 7 let
Výrobce: Martell
Země: Francie
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Cognac Martell je jedna z nejprestižnějších značek koňaku. 1.9. 1715 umírá ve Versailles francouzský král Louis XIV. Shodou okolností stejného dne založil Jean Martell, mladý obchodník z Jersey, podnik v proslulém kraji Cognac, na březích slunné řeky Charente a dal tím vzniknout prvnímu z velkých producentů francouzských cognaců. Za života Jeana však ještě Martell neprodukoval svůj vlastní francouzský koňak, nýbrž obchodoval s produkcí ostatních domů. Od těchto časů protekla v řece Charente spousta vody a dům Martell se vypracoval na jednu z hlavních a nejuznávanějších značek cognacu na celém světě. Jeho produkty jsou oblíbené napříč kontinenty a generacemi. Ty nejvzácnější zásoby však uvolňují místní Masters Blenders jen zřídka. Jedná se o investiční láhve pro zvlášť mimořádné příležitosti.

   #ShowMore# 

Historie společnosti Martell

Rodinný erb rodiny Martell sahá hluboko do středověku. Je na něm znázorněný rorýs sedící na stuze nad třemi palicemi. Od prvopočátku domu je rodinný erb užíván jako symbol značky Martell. Během historie prošel erb několika úpravami až do podoby, jak jej známe dnes. Po náhlé smrti Jeana Martella v roce 1753 převzala rodinný podnik jeho manželka Rachel. Neustálý růst podniku a zároveň určité problémy v produkci eau-de-vie ostatních producentů v Cognacu, se kterými Martell obchodoval, vedly Rachel k razantnímu kroku. Zbudovala typické regionální stavení „Gatebourse“ s vinicemi a sklepy a začala výrobu vlastních eau-de-vie. Její synové Jeanovi a Frédéric Gabrielovi pokračovali v rodinné tradici a práci svého otce. Zahraniční obchod vzkvétal a brzy přišla i první dodávka sudů s cognacem do nově se formujících Spojených států amerických. V roce 1808 uděluje král George III společnosti Martell dovozní licenci a Martell se tak stává jedničkou na anglickém trhu. V současnosti je Martell stále jedním z předních výrobců koňaku.