Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Kanada a kanadská vína

Většina z nás si představí Kanadu jako zemi plnou sněhu, ledu a hokeje. Chladné a mrazivé počasí je typické pro zimní období. V létě zde ale teploty přesahují 30 stupňů, a i koupání je nečekaně příjemné. Například řeka sv. Vavřince mívá okolo 25 stupňů. Důvod je prostý. Kanada je druhá největší země na světě a díky své obrovské rozloze přináší řadu protikladů.

V Kanadě najdeme 4 vinařské regiony: Ontario, Britskou Kolumbii, Québec a Nové Skotsko. Kanadští vinaři vyprodukují ročně na ploše 12,5 tisíce hektarů okolo 80 milionů litrů vína a vinařství přivítají ročně 4 miliony návštěvníků. Kanadská vinařství se rozkládají mezi 41 ̊-50 ̊ rovnoběžkou severní šířky a tato poloha je na stejné zeměpisné šířce jako řada uznávaných regionů v Evropěnapříklad oblasti Rhôny či severní Itálie. České a moravské vinice rozkládají severněji než vinice v kanadské provincii Ontario.

Kanada vs. Itálie

Kanada a kanadská vína

Ontario

Provincie Ontario díky své nejjižnější poloze zajišťuje nejvhodnější podmínky pro pěstování vinné révy. Centrem vinařského dění je město Niagara-on-the-Lake. Pěstování vinné révy má v Ontariu nepřetržitou tradici již více než 150 let a rodinná vinařství produkují ta nejlepší kanadská vína s pečetí VQA/The Vintners Quality Alliance, což je obdoba označení AOC ve Francii či DOC v Itálie.

Ochutnejte kanadská vína

Letos jsme se rozhodli přivést kanadská vína té nejvyšší kvality, tedy s pečetí VQA. Vybrali jsme dvě rodinná vinařství z Ontaria, z oblasti Niagarských vodopádů, vinařství Henry of Pelham a Reif Estate Winery. Tato kanadská vína budeme prezentovat i v rámci našich degustací.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení