Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Kolik bublinek obsahuje šampaňské?

Jedna láhev šampaňského může obsahovat až neuvěřitelných 50 milionů bublinek. V jedné sklence se Vám tak zaperlí okolo 5 milionů drobných bublinek. Láhev šampaňského obsahuje velké množství oxidu uhličitého, který způsobuje velký přetlak. U produktů, které se vyrábějí tradiční metodou „champenoise“, neboli druhotným kvašením vína v láhvi, je tlak okolo 6 atmosfér. Kromě „pravého“ šampaňského, které se produkuje pouze v určených oblastech Francie, se s takovýmto produktem můžeme setkat také ve Španělsku pod názvem cava. Naopak italské prosecco se nelahvuje pod tak velkým tlakem (obvykle 2-4 atm.) a perlení je potom jemnější.  

Jak dochází ke vzniku perlení?

Po nalití do sklenice bublinky logicky perlí směrem vzhůru. Toto přirozené perlení je způsobeno částečně elektrostatickými silami a částečně přítomností drobných vláken celulózy, která se tvoří z mikroskopických částeček prachu na povrchu sklenice. Takto se vytvoří vlákénka, která jsou sama složena z mikrovláken a ta potom slouží jako zárodek pro vytvoření bublinky. Vztlaková síla postupně bublinky od vláken odtrhává a vznikají tak tolik typické bublinkové řetízky. Velmi důležitou roli tudíž hraje povrchové napětí a viskozita vína. 

Jak šampaňské podávat

Všechny typy šumivých vín je důležité podávat vychlazené, nejlépe na teplotu 6-8°Celsia. Zátku uvolňujeme postupně lehkým otáčením korku. Ideální je, když při úplném otevření v láhvi jen lehce zašumí. Nejvhodnější skleničkou je sklenka typického tulipánového tvaru, ze které bublinky vyprchávají pomalu, víno krásně perlí a zároveň si ponechává i své aroma. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení