Riesling Henry of Pelham 2018 0,75 l Zobrazit větší

Riesling Henry of Pelham 2018 0,75 l

369 Kčs DPH (492 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 73 bodů

Země: KanadaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 10,5
6 x hodnoceno

Více informací

Riesling Henry of Pelham 2018 má vůni citrusových plodů a růžových květů. Víno je suché, vitální, s tóny zralých hrušek. Jeho svěžest je na patře krásně vyvážena mírnou zbytkovou sladkostí. Výborně se hodí k pečené šunce, červené řepě s kozím sýrem nebo thajským kořeněným pokrmům.

Hrozny pocházejí z keřů vysazených mezi lety 1984 až 2006. Jedná se o klony keřů původem z oblasti okolo řeky Mosely a z Alsaska, což vínu dodává jejich charakteristické vlastnosti. Množství hroznů ponechaných na keřích je limitováno, a z jednoho akru se tak ručně sklidí pouze okolo 4,5 – 5 tun. Víno zraje v nerezových tancích, fermentace probíhá za teploty 15-17°C, a díky tomu si víno zachovává svou ovocnou chuť a zůstává svěží. Zbytkový cukr je 19,7 g/l, celková kyselina 7,9 g/l.

Informace o značce

Vinařství Henry of Pelham je založeno na rodinné tradici 6 generací.Současnými majiteli jsou tři bratři: Paul, Matthew a Daniel Speck. Jejich podpisy najdeme na zadní vinětě lahve. Tradice vinařství Henry of Pelham sahá do roku 1842, kdy syn praprapradědečka současných majitelů vysadil jedny z prvních vinic v Kanadě.

Současné vinařství se rozprostírá na ploše 135 hektarů a nalezneme zde odrůdy bílého vína jako Chardonnay, Riesling, Pinot Grigio nebo Savignon Blanc, u vína červeného potom Pinot Noir, Cabernet Franc nebo Merlot.Vinice jsou součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). Všechny hrozny pro vína Henryho Pelhama a Speck Family Reserve se pěstují v sub-apelaci Short Hills Bench.

Pro tuto oblast jsou charakteristické velmi teplé slunečné dny a chladné noci. Společně s bohatou naplaveninovou a komplexní půdou jsou ideální pro rozvoj intenzivních hroznových chutí. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky. Svahy jsou mírné s dobrou drenáží. 90% svahů je jižních a jsou součástí jedné z nejteplejších oblastí pro pěstování vinné révy v okolí Niagary. Velká jezera zmírňují výkyvy teplot a zajišťují příjemné jarní teploty a babí léta.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Apelace je svou klasifikací omezena a výroba je tudíž velmi limitována.  Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Množství hroznů ponechaných na keřích je rovněž omezeno a z jednoho akru se tak sklidí pouze okolo 4,5-5 tun. Hrozny jsou ručně sbírány. Fermentace probíhá poměrně rychle v nerezových tancích, víno je potom svěží, šťavnaté, plné ovocných tónů a bez zbytečně velkého množství taninů.

Související produkty