ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Lennox Shaun Caleb

Lennox Shaun Caleb, Master Distiller, má ve společnosti Demerara Distillers Limited (DDL) veškerou odpovědnost za destilaci rumů El Dorado. Na pozici Master Distillera společnosti přešel po více než desetiletém působení na různých jiných postech. Shaun předtím navštěvoval Princetonskou univerzitu a v roce 2007 absolvoval bakalářské studium chemického inženýrství s vyznamenáním. Poté uplatnil své hluboké znalosti a praktické zkušenosti s destilací jako asistent tehdejšího mistra destilatéra George Robinsona, který měl více než čtyřicetileté hvězdné zkušenosti s destilací.

Shaun Caleb se vrátil do destilérie v hektické době, kdy se navrhovaly a stavěly dvě nové destilační zařízení pro výrobu rumu El Dorado: plně integrovaná, vícetlaková, pětisloupcová destilační kolona a dvousloupcová destilační kolona Coffeyho typu. Tehdy se jako inženýr integrálně podílel na návrhu a projektování, instalaci a uvedení destilačních kotlů do provozu. Harmonicky tak propojil letité tradice a řemeslnou zručnost historických destilačních přístrojů z Demerary s moderností technologicky vyspělých nových destilačních přístrojů - přičemž žádný z nich nebyl na úkor integrity a autenticity toho druhého. Na všech těchto destilačních zařízeních se vyrábí celé portfolio rumů El Dorado (8 – 25leté rumy) a také limitované edice El Dorado Single Still.

Shaun Caleb, stejně jako všichni pracovníci společnosti navazují na 300letou tradici řemesla, vášně a moudrosti a svou pílí a entuziasmem dávají rumu z Guyany jeho opravdovou duši.