Rachel Barrie

Rachel Barrie, vystudovaná doktorka věd, v současnosti zastává post master blender v destilerii Glen Dronach. Ve světě whisky se pohybuje již od roku 1991 let a během let údajně ochutnala přibližně 150 000 sudových vzorků z více než osmdesáti destilerií. Dlouhá léta spolupracovala například s destilerií Glenmorangie, nebo Bowmore. Zasedá i v odborné porotě prestižní soutěže International Wine and spirit Competition. Její oblíbená whisky je Glendronach 18.Y.O, Allardice, pro její robustní komplexnost a silný vliv sudů po sherry, což považuje za trademark této destilerie.

Životopis

Rachel vyrůstala v oblasti Garioch na Vysočině, která se pálí proslulá skotská single malt whisky vyráběná palírnou Glen Garioch Distillery. Její rodina sdílela zálibu ve whisky, kterou si s sebou vzala i na univerzitu, kde se po dlouhém studiu odměňovala skleničkou z láhve Bowmore, kterou měla ve stole.

Svět whisky

Po absolvování magisterského studia chemie v roce 1991 prokázala Rachel úžasnou schopnost identifikovat různé vůně. Díky této dovednosti získala stáž jako vědecká pracovnice ve Scotch Whisky Research Institute a od té doby se v ní zdokonaluje. V roce 1998 se stala manažerkou vývoje produktů ve společnosti Glenmorangie, kde pracovala pět let a v roce 2003 získala titul Master Blender. Vyvinula řadu whisky, včetně Glenmorangie Signet, která získala ocenění Best Highland Malt 2011 v časopise Whisky Magazine