Suavia Massifitti Bianco Veronese IGT 0,75 l Zobrazit větší

Suavia Massifitti Bianco Veronese IGT 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 98 bodů

Země: ItálieObjem: 0,75 l
% alkoholu: 12,5
3 x hodnoceno

Více informací

Víno Massifitti je zatím posledním počinem vinařství Suavia. Je to tedy všemi opečovávaná princezna a dědička rodinného odkazu. Massifitti je ze starobylé odrůdy Trebbiano di Soave, která už málem upadla v zapomnění. Toto víno je výsledkem dlouhé a namáhavé cesty, kterou se sestry Tessari rozhodly podniknout, aby znovu oprášily jedinečnou chuť a charakter této často nepochopené odrůdy. Z hroznů Trebbiano di Soave vzniklo čisté a autentické víno vzdávající hold zdejší přírodě a historii, jejíž je rodina Tessari pevnou součástí.


Barva je jasná, slámově žlutá se zlatavými odlesky. Elegantní aroma se snoubí s výrazně minerálními tóny dužnatého ovoce. Chuť přechází mezi krémovitostí a osvěžující kyselinkou s velmi dlouhým závěrem. Massifitti je ideálním aperitivem. Bude se hodit jak k předkrmům, tak i k zeleninovým nebo rybím pokrmům podávaným jako hlavní chod. Nádherně doplní také chuť marinovaných ryb nebo sushi. Víno podávejte při teplotě 11 - 13°C.

Informace o značce

Suavia je starobylé jméno pro Soave. Toto jméno se pro rodinné vinařství Tessari stalo osudem, protože Soave pro její členy znamená vše. Jejich kořeny jsou zapuštěny hluboko do místní černé země, která plodí křišťálově světlé hrozny. Vína Suavia jsou vtělením tohoto kontrastu a harmonie, která se z něho rodí. Lidé na vinařství Soave, podobně jako jiní profesionálové, nedělají nic jiného. Jejich životem je bílé víno nebo lépe řečeno víno Soave.

Aby vznikl dobrý příběh je k tomu třeba mít zajímavé místo a jedinečné charaktery postav. Příběh rodiny Tessari (rodiny, která je pěstování vína naprosto oddaná) se odehrává v malé vesničce Fitta, zasazené v severoitalském pohoří Soave Classico. Všude okolo, kam až oko dohlédne, rostou olivovníky a réva. Uprostřed chalup ze zdejšího oblíbeného stavebního materiálu – čediče, stojí malý kostelík. Pokud právě zapadá slunce, je to nejlepší možné prostředí pro vznik poutavého příběhu.

Rodina Tessari se sem přistěhovala v 19. století. Nicméně historie vinařství Suavia se začalo psát až v roce 1982, kdy si Giovanni a Rosetta Tessari uvědomili potenciál zdejšího prostředí a rozhodli se vypěstovat a poprvé sami vylisovat své hrozny a stvořit tím vlastní víno. Tak vznikla nová známka vína – Suavia. 
Historie jména Suavia se váže k místnímu hradu, kde se vystřídalo mnoho princezen, několik princů, ale kupodivu ani jediný žabák. Tato středověká pevnost byla nazvána Soave, zatímco přilehlé městečko se stále nazývá Suavia. Od počátku 21. století píší na vinařství Suavia novodobou historii čtyři dcery Giovanniho a Rosetty.

Související produkty