ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Graham's

Historie značky Graham's sahá až do roku 1820, kdy byla založena Williamem a Johnem Grahamovými, dvěma bratry ze Skotska, domova whisky. Původně se specializovali na pěstování vína, později začali ale také vyrábět vlastní portské víno, které bylo v té době ve stínu populárnější sherry. V průběhu své historie byla firma Graham's spojena s indickou kolonií. Mnoho členů rodiny Grahamů působilo v Indii jako obchodníci a armádní důstojníci, což vedlo k silným obchodním vazbám mezi firmou a indickým trhem.

   #ShowMore# 

Historie vína Graham's

Během první světové války byla společnost Graham's zapojena do vojenských operací. Její majitelé věnovali velké množství portského vína na podporu britských vojenských sil, což posílilo pověst firmy jako významného a důvěryhodného výrobce portského vína. Rodina však dbala i rozvoj oblasti Douro Valley, kde se pěstují hrozny pro výrobu portského vína. V průběhu 20. století firma Graham's aktivně investovala do modernizace svých technologií a vinařských postupů. To jí umožnilo zlepšit kvalitu svých vín a udržet se v čele inovací v oblasti portského vína.

Portské víno Graham's

Dnes se společnost Graham’s řadí mezi přední producenty fortifikovaného vína. V portfoliu nalezneme jak tradiční Ruby porto a Tawny porto, tak i portské typu LBV (Late Bottled Vintage). Specialitou jsou pak ročníkové láhve, která jsou velice oblíbená u sběratelů jako investiční láhve. Portské víno Grahams ocení jak fanoušci portského vína a sběratelé, tak i výrobci jiných nápojů. Sudy po portském jsou s velkou oblibou používány pro dozrávání destilátů jako je karibský rum, ale i skotská whisky.

2 položek celkem
Graham´s 450cl
6 999 Kč
Kód: 1454682
Graham's 40 Y.O. Old Tawny
4 999 Kč
Kód: 1454700

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem