ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Magnífica

Destilérie, kde se vyrábí Cachaça Magnífica, leží asi 100 km od Rio de Janeira. Okolo ní se rozkládá neposkvrněná příroda s čistým ovzduším a vodou, která sem přitéká z výšky přibližně 800 metrů nad mořem. Cukrová třtina, ze které je cachaça destilována, pochází z vlastních plantáží. Při její sklizni se přitom klade velký důraz na ekologickou udržitelnost. 

   #ShowMore#

Cachaca Magnifica - výroba

Cukrová třtina je sklízena ručně a lisována co nejdříve, aby neztrácela nic ze své bohaté cukernatosti. Pro lisování se používá starý parní stroj, který zároveň využívá odpadní materiál jako palivo. Fermentace probíhá přirozeně, kvasinky a mikroorganismy jsou lokálního původu. Během tohoto procesu se vytváří typické aromatické složky a cachaça Magnifica jimi vyniká.

Cachaça Magnífica je destilována v trojité měděné destilační nádobě s názvem Alegria, která je jednou z posledních stále fungujících v celé Brazílii. Zbytky po destilaci se používají jako hnojivo, což přispívá k udržení organického materiálu v půdě. Pro zrání se používají sudy vyrobené z ipê, vzácného dřeva z Brazílie, a sudy z amerického dubu, ve kterých dříve zrál bourbon.

Cachaca Magnifica je nejen skvělá jako plný a silný digestiv, ale především jako ideální základ pro brazilský národní nápoj Caipirinha.

Cachaca Magnifica - ocenění

V Brazílii se pravidelně pořádají soutěže na hodnocení kvality cachaçy. Cachaça Magnífica se několikrát umístila na předních příčkách v soutěži Cúpula de cachaça (2014, 2018, 2020) a získala také ocenění na ShowRum Tasting Competition v Itálii, kde dominovala v kategorii Best in class aged cachaça v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

 

3 položek celkem
Cachaca Magnífica Extra Premium
849 Kč
Kód: 1345310
Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7 l
1 799 Kč
Kód: 1345320
Cachaca Magnífica Tradicional Ipê
779 Kč
Kód: 1345300

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem