ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Caipirinha

Caipirinha je tradiční brazilský koktejl, jehož základem jsou tři hlavní ingredience: cachacatřtinový cukr a limetka. Je to osvěžující a silný nápoj, který se obvykle podává s ledem a je oblíbený po celém světě díky své jednoduché přípravě a svěží chuti. 

JAK VZNIKLA CAIPIRINHA

Někdy kolem roku 1918 si v Portugalsku lidé míchali silné likéry spolu s česnekem, citronem a medem jako domácí lék na nachlazení. Podobný nápoj později připravovali i v Brazílii, ale místo likéru se začala používat cachaça. V určitém okamžiku med nahradil mnohem dostupnější třtinový cukr. V té době se totiž všude rozkládaly plantáže, na kterých se pěstovala cukrová třtina. Česnek se stal také nadbytečným a přestal se přidávat. A zanedlouho se koktejl stal tak populárním, že ho lidé začali pít na večírcích spíše pro zábavu než jen k léčbě nemocí. A tak se zrodila klasická caipirinha!

RECEPT NA KOKTEJL CAIPIRINHA

INGREDIENCE:

60 ml  Cachaca (Velho Bareiro nebo Cachaca Magnifica)

2 lžičky třtinového cukru

půlka limetky

drcený led

POSTUP PŘÍPRAVY:

Připravíme si sklenici typu old fashioned, vložíme limetku nakrájenou na plátky nebo osminky, přidáme 2 lžičky třtinového cukru a důkladně drtítkem (nebo vyšší lžičkou) vymačkáme z limetky šťávu. Sklenici až po vršek zasypeme ledovou tříští a přilijeme asi 60 ml cachacy (opravdu velký panák). Promícháme a podáváme.

TIP:

Jahodová caipirinha - klasický koktejl si můžete velmi jednoduše trochu pozměnit. Při přípravě postupujte stejně, ale před doplněním sklenice ledovou tříští, přidejte plátky šťavnatých sladkých jahod.  

RUMOVÉ KOKTEJLY

Caipirinha používá jako základ cachacu, které se někdy také říká brazilský rum. A rumové koktejly jsou v posledních letech stále populárnější. Nejznámější mezi nimi je zcela určitě Mojito, ale spousta z milovníků koktejlů už zcela jistě ochutnala i koktejl Cuba Libre.  Koktejlů je ale nepřeberné množství, musíme zmínit velmi oblíbený koktejl Daiquiri nebo koktejl Barracuda. Mnoho konzumentů potom upřednostňuje lahodnou sladkost koktejlu Pina Colada. Fantastické drinky ale můžeme namíchat i z dalších destilátů, můžou to být dokonalé drinky z whisky, koktejly z vodky nebo míchané nápoje, kde hlavní roli hraje prosecco (koktejl Aperol Spritz). Vaší fantazii se meze nekladou.