Old Pulteney

Palírna Old Pulteney se řadí mezi nejznámější a nejstarší palírny skotské whisky. Nachází se na severovýchodním pobřeží Skotska v přístavním městě Wick. Od svého založení v roce 1826 se stala synonymem skotské whisky té nejvyšší kvality s jedinečným charakterem, pro který je ceněna a uznávána po celém světě.

   #ShowMore#

Whisky Old Pulteney - charakteristická chuť

Značka Old Pulteney je známá svými tradičními výrobními postupy a unikátním přírodním prostředím, které ovlivňuje chuť whisky. Přírodní krásy, které palírnu obklopují ze všech stran, včetně divokého pobřeží a mořského vzduchu, dodávají této whisky její nezaměnitelnou slanou chuť a tóny moře. Jednou z klíčových charakteristik whisky Old Pulteney je však i její sladká a ovocná chuť, která je vyvážena pikantními a kořeněnými tóny. Kombinace těchto na první pohled nespojitelných chutí silně odlišuje Old Pulteney od ostatních značek skotské single malt whisky. Palírna se pyšní používáním tradičních dubových sudů pro zrání whisky, což jí dodává bohatou a komplexní paletu chutí.

Whisky Old Pulteney – široké portfolio

V nabídce palírny Old Pulteney nalezneme širokou škálu whisky. Vlajkovou lodí je dlouhodobě základní Old Pulteney 12 Y.O., která je následována Old Pulteney Huddart. Jako u drtivé většiny skotských whisky se v nabídce často objevují limitované edice, z nich se některé řadí mezi investiční láhve, které zaujmou sběratele a whisky nadšence.

Whisky Old Pulteney - zajímavosti

K této značce se váže nejedna zajímavost. Whisky Old Pulteney je stáčena do láhví, které mají nezaměnitelný tvar. Jejich design je inspirován tradičními rybářskými sítěmi, které jsou silně spojeny s historií přístavního města Wick. Tento ikonický tvar láhve přitahuje pozornost sběratelů a milovníků whisky. Přístav Wick je zároveň označován jako nejsevernější skotský pevninský přístav. Old Pulteney je tak jedna z nejseverněji položených skotských palíren. Toto prvenství ovšem patří palírně Highland Park, která je jednou ze dvou palíren nacházejících se na ostrově Mainland ve skotských Orknejských ostrovech. Druhou palírnou na stejném ostrově je neméně známá Scapa.

5 položek celkem
Old Pulteney 12 Y.O.
949 Kč
Kód: 1065500
Old Pulteney
150 Kč
Kód: 1801500
Old Pulteney 18 Y.O.
3 999 Kč
Kód: 1065520
Old Pulteney Huddart
1 499 Kč
Kód: 1065510
Old Pulteney Liquer
749 Kč
Kód: 1406480

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem