ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Padre Azul Super Premium

Dnes již světoznámá značka tequila Padre Azul vznikla spojením dvou kultur, které k sobě našly cestu na svou dobu netradičním způsobem. Láska mezi mladým mužem z Rakouska Ederem a mexickou ženou započala cestu, na jejímž konci si dnes můžeme vychutnat tuto perlu mezi tequilou. Mladý Eder z rakouských Alp se nejprve zamiloval do půvabné mladé ženy z oblasti Jalisco v Mexiku Adriany Alvarez Maxeminy.

Ovšem v Mexiku také ochutnal tequilu a její chuť ho nadchla a inspirovala. Vášeň pro destilaci zdědil po svém otci, známém rakouském výrobci šnapsu. Jako věno navíc dostal od svého tchána finanční podporu, aby mohl nedaleko vesničky Tequila založit značku Padre Azul. Novomanželé společně překonali dlouhou vzdálenost, odloučení i kulturní rozdíly a dali tak vzniknout příběhu, bez kterého bychom si dnes tequilu Padre Azul nemohli vychutnat.

Výroba

Tequila Padre Azul je vyráběna pouze ze 100% modré agáve pěstované v oblasti Jalisco. Sběr suroviny probíhá ručně, přičemž minimální stáří agáve je 8 let. Následné vaření probíhá v cihlových pecích, které se vyrábějí ze sopečné půdy a písku, díky čemuž odolávají vysokým teplotám. Zabraňují úniku páry, což zajišťuje ideální podmínky pro výrobu tequily. Destilace posléze probíhá v rustikálních, měděných destilačních přístrojích a zrání již tradičně ve vybraných dubových sudech po bourbonu. To vše pod dohledem zkušeného master blendera – mistra ve svém oboru. Ve všech krocích výroby je kladem obrovský důraz na dodržování tradičních postupů, protože v palírně věří, že právě to je základní pilíř tvořící základ pro výrobu jejich úžasného nápoje.

Na rozdíl od jiných výrobců tento proces u Padre Azul nekončí pouhou výrobou. Jak je na první pohled zřetelné, neobvykle velký důraz je kladen i na láhev samotnou. Je ručně foukaná a jen uzávěr láhve ve tvaru lebky váží úctyhodných 270 gramů. Inspirace mexickou kulturou, důraz na každý detail a kvalita zpracování ve finálním výsledku překonává většinu ostatních výrobců.

A jak si Padre Azul nejlépe vychutnáte? 

Na ledu, případně jako součást míchaného nápoje, ideálně s prémiovým tonikem či limonádou. Za nás ale doporučujeme tequilu pít samotnou, protože jedině tak nejlépe oceníte její neobyčejně jemnou a dlouhotrvající chuť. Ucítíte v ní dotyk mexické kultury a všeho, co k ní neodmyslitelně patří.

6 položek celkem
Padre Azul Super Premium Anejo
390 Kč
Kód: 1904414
Padre Azul Super Premium Blanco
320 Kč
Kód: 1904410
Padre Azul Super Premium Reposado
350 Kč
Kód: 1904412
Padre Azul Tequila Aňejo 0,7 l
2 729 Kč
Kód: 1351310
Padre Azul Tequila Blanco
2 039 Kč
Kód: 1351300
Padre Azul Tequila Reposado
2 149 Kč
Kód: 1351305

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem