Glengoyne 10 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Glengoyne 10 Y.O. 0,7 l

979 Kčs DPH (1 399 Kč/l)

Běžná cena 1 040 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 195 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 10 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 40
23 x hodnoceno

Více informací

Výhodný poměr ceny a kvality.


Glengoyne 10 Y.O. má žlutozlatou barvu, aroma velmi měkké, teplé, ale zároveň svěží a ovocné. Cítíme mírný podtón sherry a dubu. Chuť je velice čistá, ovocná, slámová, mírně po jablkách, příjemná. Dokončení je stále sladké, čisté, lákavé.

Informace o značce

Palírnu Glengoyne založil v roce 1833 George Connell. Palírna vystřídala několik názvů, do roku 1840 se jmenovala Glenguin, do roku 1876 Burnfoot, do roku 1905 Glen Guin, do roku 1931 byla mimo provoz a do provozu byla uvedena už s dnešním názvem. Palírnu téměř 100 let vlastnila společnost Lang Brothers a dnes palírnu vlastní Ian Macleod & Co. Vodu bere palírna z pramenů v Campsie Hills.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Jednou ze zajímavostí této palírny je to, že pomyslná čára oddělující oblasti Higlands a Lowlands prochází touto palírnou. Whisky Glengoyne se destiluje v Highlands, ale zraje v Lowlands.

Další zajímavostí je, že palírna má tři destilační přístroje, ale neprovádí trojnásobnou destilaci. Dva z nich jsou lihové a poměrně malých rozměrů. Whisky je zde tedy ve větším kontaktu s mědí, což se jistě odráží i na výsledné chuti. Whisky zraje převážně v sudech již jednou použitých po sherry Palo Cortado, menší část po sherry Amontillado ze španělského Jerezu. Ve viktroriánských dobách byla destilována třikrát, dnes je destilována dvakrát.

Zobrazit méně informací

Související produkty