Highland Park 12 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Highland Park 12 Y.O. 0,7 l

999 Kčs DPH (1 427 Kč/l)

Běžná cena 1 070 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 199 bodů

Země: SkotskoOblast: Islands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 40Stáří: 12 let
35 x hodnoceno

Více informací

Highland Park 12 Y.O. se vyznačuje výrazně šťavnatou chutí s kouřovou suchostí, vřesovou medovostí a sladkostí. Aroma je až sladké, mírně kouřové, vřesové, je cítit náznak sherry. Opravdu dobrá sladová whisky.

Informace o značce

Palírna Highland Park stojí na okraji města Kirkwall na ostrově Orkneje na travnatých svazích nad rušnou zátokou Scapa Flow. Palírna se pyšní hrdým označením nejsevernější palírna Skotska (o tento titul se jí nyní snaží připravit nově vzniklá palírna Blackwood, která stojí ještě severněji, je natolik nová, že v ní zatím nedozrála žádná whisky). Historie palírny sahá až do roku 1798, kdy ji založil David Robertson a stojí na místě někdejší ilegální palírny, kterou spravoval Magnus Eunson, místní kazatel. Ukrýval whisky v několika chytře vybraných skrýších, a tak se mu dařilo unikat daňovým úředníkům. Často ji prý schovával v kostele, či v rakvích.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

V roce 1890 koupili palírnu společně James Grant (majitel Glenlivet) a William Stuart (majitel Miltonduff). V roce 1898 Grant odkoupil Stuartův podíl a provedl přestavbu, při níž zvýšil počet destilačních kotlů ze dvou na čtyři. Lihovar vyráběl whisky načerno již od 90. let 18. století, ale licenci obdržel až v roce 1825. Nyní palírnu vlastní společnost Highland Distilleries a licenci vlastní James Grant & Co. Vodu bere palírna z pramenů Cattie Maggie´s Pool. Vyrábí se zde whisky ve stáří 12, 15, 16, 18, 25 a 30 let a dále potom příležitostná plnění. Na trhu jsou k dostání i plnění z nezávislých stáčíren. Whisky se též používá do blended whisky, např. Long John, nebo Famous Grouse.

Zobrazit méně informací

Související produkty