Highland Park Sigurd 0,7 l Zobrazit větší

Highland Park Sigurd 0,7 l

4 499 Kčs DPH (6 427 Kč/l)

Běžná cena 4 790 Kč

Na dotaz

Nákupem získáte: 899 bodů

Země: SkotskoOblast: Islands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 43
15 x hodnoceno

Více informací

Jeden z nejvíce obávaných vikinských šlechticů z Orknejské ságy - Sigurd byl považován za silného, kurážného a obávaného bojovníka, který byl ostřejší než čepel jeho meče. Meče, jehož ilustrace je vyobrazena na limitovaném plnění skotské whisky Highland Park. Tato palírna je známa právě tím, že své whisky pojmenovává podle vikinských hrdinů a mytických postav. Aby ne, vždyť právě Norští Vikingové obývali značnou část Skotska a přilehlých ostrovů, včetně Orknejí.

Highland Park Sigurd je vyzrálá whisky disponující chutí červeného ovoce, sušených fíků, pražených ořechů, medu a klasického rašelinového kouře. Neopakující chuť ji propůjčil především převažující počet sudů z Evropy, tedy po sherry. Tato whisky je stejně tak rafinovaná a houževnatá jako její jmenovec. Láhev je uložena v krásném dřevěném boxu.

Informace o značce

Palírna Highland Park stojí na okraji města Kirkwall na ostrově Orkneje na travnatých svazích nad rušnou zátokou Scapa Flow. Palírna se pyšní hrdým označením nejsevernější palírna Skotska (o tento titul se jí nyní snaží připravit nově vzniklá palírna Blackwood, která stojí ještě severněji, je natolik nová, že v ní zatím nedozrála žádná whisky). Historie palírny sahá až do roku 1798, kdy ji založil David Robertson a stojí na místě někdejší ilegální palírny, kterou spravoval Magnus Eunson, místní kazatel. Ukrýval whisky v několika chytře vybraných skrýších, a tak se mu dařilo unikat daňovým úředníkům. Často ji prý schovával v kostele, či v rakvích.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

V roce 1890 koupili palírnu společně James Grant (majitel Glenlivet) a William Stuart (majitel Miltonduff). V roce 1898 Grant odkoupil Stuartův podíl a provedl přestavbu, při níž zvýšil počet destilačních kotlů ze dvou na čtyři. Lihovar vyráběl whisky načerno již od 90. let 18. století, ale licenci obdržel až v roce 1825. Nyní palírnu vlastní společnost Highland Distilleries a licenci vlastní James Grant & Co. Vodu bere palírna z pramenů Cattie Maggie´s Pool. Vyrábí se zde whisky ve stáří 12, 15, 16, 18, 25 a 30 let a dále potom příležitostná plnění. Na trhu jsou k dostání i plnění z nezávislých stáčíren. Whisky se též používá do blended whisky, např. Long John, nebo Famous Grouse.

Zobrazit méně informací

Související produkty