LA MAISON DU RHUM

Na český trh přišla již druhá exkluzívní kolekce (batch No.2) limitovaných edicí vybraných unikátních výrobních šarží rumů z neobvyklých destinací. Sklepmistr značky Le Maison vyhledal ve vybraných destileriích sudy se specifickými výrobními šaržemi a v zemi jejich původu je nechal vyzrát. 

Smyslem celé této výjimečné kolekce je ukázat nejen odlišnosti výrobních stylů jednotlivých destilerií, ale také vliv místního podnebí na výslednou vůni a chuť daného rumu. Vystihnout historii, tradici a skutečný duch země původu. Konzument si tak udělá vlastní výlet pestrým a prosluněným Karibikem a ostatními exotickými destinacemi. Každý z rumů je lahvován v atraktivních láhvích s individuálním značením včetně čísla láhve. Celá kolekce je velmi limitovaná, do České republiky dorazilo pouze několik desítek láhví.

 
 
 
Obrázek článku
 
 
 

La Maison DuRhum Columbia byl destilován v roce 2008, zrání probíhalo v sudech po bourbonu a sherry. Aroma je velmi jemné s příjemnými tóny kakaa a vanilky, doplněné nádechem ušlechtilého dřeva. Příjemně sladké patro nabízí stopy mocca a kávy s až medovými odstíny. Zakončení je jemné a pestré s tóny skořice, muškátového oříšku a lehkým chilli nádechem. 

La Maison DuRhum Dominican Republic má tóny exotického ovoce doplněné o podtóny jablek a skořice. Vanilka dominující v chuti je doplněná stopami tabáku a exotického ovoce. Stopy bobulovitého ovoce směřují do jemného zakončení doplněného o dřevité tóny a nádech karamelu.

La Maison DuRhum Guatemala je destilován ve sloupcových kolonách a vyzrává ve vyhlášené destilerii centrální částí vulkanické Guatemaly v nadmořské výšce 2300 metrů nad mořem. Zraje ve dvou typech sudů po bourbonu (klasických a vypražovaných) systémem solera. V aroma dominují tóny čerstvého tropického a také zavařovaného ovoce. Chuť je komplexní, nese stopy medu a ananasu, které jsou doplněny o nádech dřeva. Ve velmi příjemném a bohatém zakončení osvěží tóny tropického ovoce. 

La Maison DuRhum Mauritius - prestižní pozdrav z exotického ostrova, který je díky skvělému klimatu rájem milovníků nejen cestování, ale i osobitých rumů – místní cukrová třtina je nezaměnitelná. Povedený ročník „agricole“ (francouzský styl) rumů destilovaný jak v Barbetových kolonách tak i metodou „Charentais pot-still“ – originální kus do sbírky. Rum má bohaté tělo s pestrou paletou ovocných tónů – od kandovaného ovoce přes fíky po meruňky. V zakončení se projevují příjemné stopy mandlí a muškátového oříšku.

La Maison DuRhum Peru - ojedinělý zástupce rumové produkce z této pestré země uprostřed Jižní Ameriky. Tradiční (několik století stará) destilerie na severu země produkuje tento delikátní rum z cukrové třtiny pěstované na bohaté půdě s vulkanickým podložím. Destilováno v r.2008, zrání v sudech po bourbonu a sherry – atypický a velmi jemný chuťový profil. Chuť je jemná až medová. V pestrém a jemném zakončení můžeme cítit tóny skořice, muškátového oříšku s lehkým chilli nádechem.

La Maison DuRhum Santa Lucia - byl destilován v Coffeyho kolonách v roce 2011 a stařen v sudech z amerického bílého dubu (prvně plněných). Tento rum anglického stylu je povedeným příkladem lokální produkce: aromatický, sušší, chuťově bohatý s dlouhotrvajícím zakončením. V aroma převládá vanilka a tropické ovoce s nádechem vzácného santalového dřeva. V chuti můžeme cítit patrné stopy muškátového oříšku a bílého pepře. Jemné tóny koření (především chilli) a také toastovaného chleba obohacují dlouhé zakončení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení