Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

METAXA AEN Three Generations

Značka Metaxa uvedla na trh třetí a zároveň poslední ze své kolekce naprosto unikátních a výjimečných destilátů - Metaxu AEN. Nejnovější edice dostala jméno Three Generations a její základ spočívá v tom nejlepším co může značka nabídnout: unikátní řecký terroir, tradici a mistrovské řemeslo. METAXA AEN Three Generations vychází z historie značky a je vyvrcholením stovek let zkušeností a znalostí předávaných z generace na generaci mistrů značky Metaxa. 

METAXA AEN Three Generations

METAXA AEN Three Generations mohla vzniknout díky výjimečným zásobám vinných destilátů, které se v rodině dědí od doby založení značky. Vynikají vzácnou hloubkou a bohatstvím jemné chuti a přináší neopakovatelně výrazný a přitažlivý smyslový zážitek. METAXA AEN Three Generations je vyrobena z muškátového vína z ostrova Samos a z vyzrálých vinných destilátů stárnoucích po desetiletí a je tak ztělesněním značky Metaxa a především oslavou toho, co je dnes známkou nejvyššího luxusu – času. Času, kdy zrají hrozny, času, kdy Metaxa masteři zdokonalovali své řemeslo, a učili se od svých předchůdců, a konečně času, kdy nápoj v sudech dozrával do dokonalé chuti. Je to umění, které nelze uspěchat, je to tradice v každém doušku. Slovo "AEN" znamená v řečtině "věčnost" a METAXA AEN Three Generations je její věčnou připomínkou a také poctou třem základním hodnotám – tradici, terroiru a řemeslu, které se projevují v každé její kapce. Vytříbený zážitek pro znalce vyzrálých ušlechtilých destilátů a vzácná výsada pro vyvolené. Bylo vyrobeno pouze 1000 láhví.

Na počátku byla METAXA AEN no.1

V roce 2008 byl na oslavu 120tileté historie značky Metaxa uveden na trh do té doby naprosto nevídaný produkt - METAXA AEN. Pro celý svět bylo vyrobeno symbolicky pouze 1888 křišťálových ručně vyráběných karaf, aby se připomněl rok založení značky. Jednalo se o drahocennou směs více než 200 destilátů obsahující i destilát z legendárního sudu číslo 1 pojmenovaném po zakladateli značky Spyros. Tento sud střeží dědictví Metaxy a je nejstarším z tisíců sudů v jejich sklepeních a zároveň odkazuje na více než osmdesát let zkušeností s mícháním a zráním těch nejlepších aux-de-vie. Metaxa AEN no.1 je obdařena mimořádně silným obsahem alkoholu 45,3 % a vyniká výraznou a zaoblenou chutí. Edice je již dlouho vyprodána, u nás můžete zakoupit poslední láhev číslo 525 v rámci setu METAXA AEN Collection.

METAXA AEN Despina

O deset let později se Metaxa master Costas Raptis rozhodl na tradici AEN navázat a použil druhý nejstarší sud nesoucí jméno ženy zakladatele značky Spyrose Metaxy – Despina. Despina byla výrazná osobnost, po smrti svého manžela převzala obchod a podařilo se jí šířit slávu Metaxy dál. Stala se rovněž první ženou mezi členy Řecké obchodní komory. Stejně tak výjimečná je i METAXA AEN Despina. Má barvu tmavého mahagonu, voní po doutnících, v chuti nabízí tóny lanýžů a dubu, závěr je dlouhý a plný. Tato edice byla opravdu přísně limitována, bylo naplněno pouhých 130 karaf, což z ní udělalo ceněný sběratelský kus. Edice je již velmi dlouho vyprodána, u nás můžete zakoupit poslední láhev číslo 120 v rámci setu METAXA AEN Collection.

METAXA AEN Collection

Uvedením Metaxy AEN Three Generations dokončil Costas Raptis svoje dlouholeté životní dílo spojené se značkou Metaxa a pomyslný kruh se tak uzavřel. Kolekce těchto tří láhví AEN je mistrovským dílem, které ocení nejenom příznivci značky Metaxa, ale i sběratelé a investoři do prémiových destilátů z celého světa.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení