ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Metaxa AEN Three Generations 0,7 l

Kód: 1233514
Značka: Metaxa
59 000 Kč 84 285,71 Kč / 1 l
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

METAXA AEN Three Generations je třetí „AEN“ značky a její jméno je poctou třem hodnotám – tradici, terroiru a řemeslu. Pro znalce vyzrálých ušlechtilých destilátů přináší skutečně vytříbený zážitek. Mohla vzniknout díky výjimečným zásobám vinných destilátů, které se v rodině METAXA dědí již od doby založení značky. Vyniká vzácnou hloubkou a bohatstvím jemné chuti a přináší neopakovatelně výrazný a přitažlivý smyslový zážitek. METAXA AEN Three Generations je poslední v kolekci láhví AEN, jež je mistrovským dílem, které ocení nejenom příznivci značky Metaxa, ale i sběratelé a investoři do prémiových destilátů z celého světa. 

Samotný základ METAXA AEN Three Generations položil Elias Metaxa již v roce 1980, když z výjimečných zásob vzácných destilátů, jež mu zanechal jeho otec Andreas, který je sám zdědil od svého otce Spyrose, zakladatele značky, namíchal opravdu jedinečnou směs. Po desetiletí byla pečlivě chráněná a zrála nejprve ve sklepích palírny v Pireu, poté ve sklepích palírny v Kifisii a nakonec přímo v rodinném sídle. Výsledkem je vzácný destilát, který byl v roce 1980 namíchán pro budoucí generace, a který je nyní představen světu ve své nejvyšší kvalitě.

METAXA AEN Three Generations je vyrobena z muškátového vína z ostrova Samos a z vyzrálých vinných destilátů stárnoucích po desetiletí a je tak ztělesněním značky Metaxa a především oslavou toho, co je dnes známkou nejvyššího luxusu – času. Času, kdy zrají hrozny, času, kdy Metaxa masteři zdokonalovali své řemeslo, a učili se od svých předchůdců, a konečně času, kdy nápoj v sudech dozrával do dokonalé chuti. Je to umění, které nelze uspěchat, je to tradice v každém doušku. Slovo AEN znamená v řečtině věčnost a METAXA AEN Three Generations je věčnou připomínkou a poctou třem hodnotám – tradici, terroiru a řemeslu, které se projevují v každé její kapce. Vytříbený zážitek pro znalce vyzrálých ušlechtilých destilátů a vzácná výsada pro vyvolené.

Bylo vyrobeno pouze 1.000 láhví. 

Také je možné zakoupit celý set Metaxa AEN, kde jsou všechny láhve podepsané Metaxa masterem Costasem Raptisem.

Informace o alergenech.

Metaxa AEN Despina 0,7 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Metaxa AEN Despina 0,7 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Metaxa AEN Despina 0,7 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Metaxa AEN Despina 0,7 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Metaxy
% alkoholu: 43.5
Objem: 0,7 l
Stáří: až 100 let
Výrobce: Metaxa
Země: Řecko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Metaxa je tradiční řecký alkoholický nápoj, jehož historie sahá až do roku 1888, kdy Spyros Metaxas přivedl na svět vůbec první láhev této jedinečné řecké brandy. Netrvalo dlouho a Metaxa si začala budovat své skvělé jméno také mimo své domovské území. Jedinečnost nápoje Metaxa podtrhuje také fakt, že tento alkoholický nápoj tvoří mezi ostatními zrajícími destiláty zcela zvláštní kategorii.

   #ShowMore#

Netradiční výroba

Základem produkce Metaxy je dvojitá destilace několika různých vín (hlavně ze sušených hroznů odrůd Savatiano, Sultana a Rhoditis). Výsledný destilát je uložen ve sklepích, v relativně malých (300-350 l), obvykle francouzských, zbrusu nových dubových sudech. Tím se zpomaluje přenos chuti mezi sudem a alkoholem v něm obsaženým, výsledkem je potom jemnější a rafinovanější chuť konečného výrobku. Některé z destilátů jsou přesunuty pro další zrání do velkých sudů a ty se pak používají do hlavní části směsi. Doba zrání může být od tří let (tři hvězdičky) do 30 let (Private Reserve). Naprostou špičkou je potom Metaxa AEN Three Generations, kterou namíchal dlouholetý master blender společnosti Costas Raptis.

Řecká brandy Metaxa

Ve druhé části procesu zrají bílá vína v použitých sudech od brandy Metaxa. Tím víno získá hlubokou karamelovou barvu s velmi bohatou vůní, charakteristických pro vína moschatto. Patří mezi ně vůně sušeného ovoce, levandule, bílých růží a náznaky různých koření. Výsledná chuť je bohatá a sladká. Třetí část procesu je nejvíce střeženým tajemstvím společnosti a jen málo lidí zná přesný postup a přesný recept. Směs je připravena z různých koření, růžových lístků a dalších rostlinných látek určených k aromatizaci. Konečný produkt má velmi komplexní a aromatické znaky, skládající se z vůní růží, pepře, bobkového listu, skořice a muškátového oříšku. Takto připravené směsi je umožněno rozvíjet své chuti po dobu nejméně šesti měsíců. Pak je po ochlazení na -6 °C přefiltrována. Tyto tři směsi jsou smíchány v konečné fázi procesu, tak aby byla co nejvěrněji udržena kvalita, chuť, barva a vůně brandy. Pro konečný produkt je také zásadní to, jak sud ovlivňuje chuť destilátu.