Koktejl Vodka Tonic

je velmi jednoduchý a osvěžující míchaný nápoj, který je ideálním společníkem k večerní zábavě či odpočinku. Zatímco co se podobný koktejl Gin Tonik spoléhá na chuť rostlinných složek, které obsahuje gin, koktejl s vodkou preferuje naprosto čistou chuť. Vodka tak nechá vyniknout příjemně hořkosladkou chuť toniku s pozadím lehce nakyslé limetky.

Vodka Tonic jednoduchý drink

Kromě výběru kvalitních ingrediencí neexistuje žádné velké tajemství, jak připravit skvělý drink Vodka Tonic. Koktejl se připravuje ve vysoké sklenici naplněné ledem s panákem vodky a trochou limetkové šťávy, poté se doplní tonikem. Jeho průzračná chuť nabízí nespočet kombinací, kdy vodka doplněná různými druhy toniků nabídne celou škálu rozmanitých chutí. V chuti toniku dominuje chinin, který mu dodává suchý,lehce nahořklý profil, který je překvapivě osvěžující. Díky tomu je koktejl Vodka Tonic ideálním doplňkem k jídlu.

RECEPT NA VODKA TONIK:

INGREDIENCE

50 ml vodky (ideálně vodka Finlandia nebo vodka 9 MILE )

kvalitní tonik  (nejlépe tonik Thomas Henry )

šťáva z citronu (nepovinné)

Ozdoba: citronová kůra

POSTUP:

Do vyšší sklenice nasypejte led. přidejte vodku a dolijte tonikem. Můžet ještě přidat šťávu z citronu nebo limetky. Ozdobte citronovou kůrou.

VODKA KOKTEJLY

Vodka je velmi univerzální destilát, ze kterého se dá připravit mnoho dalších a svěžích koktejlů - třeba klasický koktejl  Cosmopolitan, který kombinuje vodku, brusinkový likér, čerstvou limetkovou šťávu a trochu pomerančového likéru, nebo koktejl Vodka Martini. Nebo zkuste kávový drink Espresso Martini, bombastický koktejl Vodka Martini nebo nahořklý koktejl Vodka Campari.