Koktejl Cosmopolitan

Legendární Cosmopolitan je jednoduchý koktejl s velkou historií. Největší popularity dosáhl v 90. letech, kdy byl na vrcholu seriál HBO "Sex ve městě". Růžový nápoj ve stylu Martini byl oblíbeným nápojem postav tohoto seriálu a po dobrou dekádu byl koktejl Cosmopolitan možná nejoblíbenějším koktejlem, kde hrála prim vodka, v Americe.

Jak vznikl koktejl Cosmopolitan

Podle barmanské legendy a autora knih Garyho Regana vytvořila původní koktejl Cosmopolitan v roce 1985 barmanka Cheryl Cook z Miami, když pracovala v baru Strand na South Beach. Cook toužila vymyslet nový koktejl do sklenice na Martini, a tak použila klasický koktejl Kamikaze s nově zavedenou vodkou s citrusovou příchutí a přidala brusinkový džus. O tom, kdo vytvořil původní Cosmopolitan, se ale vedou stále spory. Mnozí se totiž domnívají, že ho vymyslel Dale DeGroff v newyorském podniku Rainbow Room nebo že to byl Toby Cecchini, který poprvé vymyslel Cosmo v roce 1988 během svého působení v newyorském Odeonu.

RECEPT NA KOKTEJL COSMOPOLITAN

INGREDIENCE:

50 ml vodka ( ideálně vodka Absolut)

40 ml Cointreau

30 ml čerstvě vymačkané limetkové šťávy

40 ml brusinkového džusu

Ozdoba: kolečko limetky 

POSTUP:

Do šejkru nasypejte led, přidejte vodku, Cointreau, limetkovou šťávu a brusinkový džus, důkladně protřepejte. Přelijte do vychlazené koktejlové sklenice a ozdobte kolečkem limetky.

KOKTEJLY Z VODKY

Kromě skvělého koktejlu Cosmopolitan, existují ještě další koktejly z vodky, které můžete vyzkoušet. Například Vodka Martini, klasický jednoduchý koktejl  nebo Espresso Martini, skvělá volba pro milovníky kávy a koktejlů. Nesmíme zapomenout ani na koktejl Vodka Campari, který spojuje hořkost a sladkost nebo jednoduchý drink Vodka Tonic, osvěžující a snadno připravitelný koktejl pro každou příležitost. A samozřejmě legendární koktejl Bloody Mary