Koktejl Espresso Martini

Koktejl Espresso Martini je jednoduchou kombinací vodky, espressa a kávového likéru. Vznikl v 80. letech 20. století a dnes existuje v mnoha odlišných podobách a variacích.

Jak vznikl koktejl Espresso Martini

Nejčastěji se o původu tohoto nápoje vypráví, že koktejl Espresso Martini vytvořil v roce 1983 londýnský barman Dick Bradsell v klubu Fred's Club. Jak praví známá historka, Bradsell byl požádán známou modelkou, aby připravil něco, co by ji "probudilo a nastartovalo". Bradsell se na chvilku zamyslel a namíchal nápoj, který nazval Espresso Vodka. Tento původní koktejl údajně obsahoval dva druhy kávového likéru, Kahlúa a Tia Maria a silné espresso.

Proč funguje Espresso Martini

Drinky, které spojují silné účinky alkoholu a kofeinu, mají v historii dlouhou tradici, ať už jde o moderní klasiku, jako je Espresso Martini nebo vodku Red Bull highball z poloviny minulého století. Espresso Martini se v podstatě řídí stejnou šablonou jako podobné koktejly - Old Fashioned nebo Manhattan- základní alkohol se mísí se sladkými a hořkými prvky, které jsou v dokonalé chuťové rovnováze.

RECEPT NA ESPRESSO MARTINI

INGREDIENCE:

50 ml vodky ( Absolut vodka nebo vodka 9 Miles )

20 ml unce kávového likéru (obvykle Kahlúa)

30 ml espressa

lžička cukru

POSTUP:

Šejkr naplníme kostkami ledu, přidáme vodku, kávový likér, espresso a cukr a důkladně protřepeme, aby se vše promísilo a vychladilo. Přelijeme přes sítko do vychlazené koktejlové sklenice. Můžeme dozdobit několika kávovými zrny.

KOKTEJLY Z VODKY

Koktejly na bázi vodky mají mnoho podob, ale jedno mají společné. Jsou skvělé. Zkuste třeba Cosmopolitan, který je známý svou elegantní kombinací vodky, citronového likéru, brusinkové šťávy a čerstvé limetky, nebo koktejl Vodka Martini. Nebo zkuste klasický drink Bloody Mary, bombastický koktejl Vodka Martini nebo lehce nahořklý Vodka tonic.