SŠV- André, pozdní sběr 0,75 l Zobrazit větší

SŠV- André, pozdní sběr 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 58 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,75 l
% alkoholu: 12.5
7 x hodnoceno

Více informací

André z nejstarší vinice této odrůdy na světě. Má temně rubínovou barvu.Ve vůni jsou znát mimořádně vyzrálé hrozny, borůvky a maliny. Bohatá a velmi strukturovaná chuť s vysokým extraktem, nekonečná perzistence.

Informace o značce

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

Vinařství navázalo na tradici „Zemské révové školy“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni, které byly dokončeny později v Perné.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce. U vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně.

Vinohrady stanice se nacházejí v těsném sousedství šlechtitelské stanice ve výšce od 196 m n. m. do 225 m n. m. na jižních svazích se sklonem 12 %. Půda je hlinitojílovitá a hlinitopísčitá s bohatým obsahem vápníku a manganu. To vytváří mimořádně příhodné podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné. V současné době hospodaří společnost na 43 ha vinic, na nichž je vysázeno 19 odrůd révy vinné zahrnujících 76 klonů, které tvoří základ mateční vinice a je základní množitelskou plochou v ČR, tvořící genofond révy vinné.

Zobrazit méně informací

Související produkty