Dalmore

Palírna Dalmore byla založena v roce 1839 Alexandrem Mathesonem. Nachází se na severním břehu zálivu Cromarty Firth. V roce 1886 koupila palírnu rodina Mackenziů, jejímž klanovým symbolem byl jelen dvanácterák, který se poté objevil i na etiketě whisky Dalmore. Podle legendy klan Mackenzieů zachránil krále Alexandera III. před rozzuřeným jelenem. Vděčný král pak udělil klanu právo nosit ve znaku hlavu dvanácteráka. V majetku rodiny zůstala palírna až do roku 1960, kdy došlo k sloučení s firmou Whyte & Mackay. Na této palírně jsou zajímavé měděné chladicí pláště z roku 1874, které slouží dodnes. 

Ve druhé polovině 19. století se whisky Dalmore stala jednou z prvních single malt whisky exportovaných do celého světa. Zároveň se stala první single malt whisky vyváženou do Austrálie. Koncem první světové války byla palírna zrekvírována Královským loďstvem a sloužila jako továrna na výrobu min. Během této doby byly sudy přesunuty do bezpečí sousedních palíren. Výroba whisky se do palírny vrátila v roce 1920. V roce 1960 se Dalmore spojila s Whyte & Mackay a stala se srdcem jejich stejnojmenné míchané whisky. Dále se také věnovala rozvoji své single malt whisky.

1 položek celkem
Dalmore 15 Y.O. 0,7 l
2 379 Kč
Kód: 1054230

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení