Eminente

Společnost Eminente byla založena v roce 2020 a za svou krátkou existenci dokázala nastavit nové standardy i v tak rumové zemi, jako je její rodná Kuba. Maestro Ronero César Martí čerpal inspiraci z tradičních výrobních postupů, podle kterých byly na Kubě rumy vyráběny v 19. století. Jeho kubánský rum tak vyniká komplexností při zachování tradičních i moderních prvků a rum Eminente je toho důkazem.

Maestro Ronero Ron Eminente

Maestro Ronero César Martí, který za chutí rumů společnosti Eminente stojí, vyrůstal na polích cukrové třtiny, které se táhly „kam oko dohlédlo“. Své řemeslo se naučil od svých prarodičů a rodiny z matčiny strany, kteří mu díky práci v cukrovarnictví předali know-how po celé generace. César Martí zasvětil svou kariéru snaze o to, aby kubánský rum získal zpět své světové renomé. Během své cesty se stal nejmladším kubánským Maestrem Ronerem (anglicky známější pod pojmem Master Blender), kdy tohoto postavení dostáhl za pouhých devět měsíců. To je dodnes bezkonkurenční výkon, který svědčí o jeho mimořádném talentu. Zároveň se mu podařilo získat titul Primer Maestro, což je nejvyšší ocenění pro kubánské Maestro Ronero.

   #ShowMore#

Rum Eminente spojuje

Rum Occidente neboli rum západního stylu vyráběný poblíž Havany je známý tím, že je intenzivní, suchý, působivý – a ideální pro rumové koktejly. Na opačné straně ostrova se vyrábí rum Oriente – neboli rum východního stylu. Ten je naopak hladký, ovocný a ideální k popíjení. Rum Eminente z centrální provincie Villa Clara spojuje to nejlepší z obou regionů v dokonalé rovnováze: osvěžující a robustní chuť, která je zároveň jemná a komplexní. Je skvělý nejen pro pomalé popíjení, ale také vhodný pro míchané nápoje.

Proč má Eminente ve znaku krokodýla

Ostrov je domovem více než 3 000 původních druhů různých zvířat, včetně kubánského krokodýla. Ten se ukrývá v Zapata Swamp, největším kubánském mokřadu v jižní provincii Matanzas. Divoké zvíře, uctívané místními obyvateli, ztělesňuje nezmapovanou podstatu země. Rum Eminente je tak bytostně spjat s neposkvrněnou kubánskou přírodou, až po její láhev a logo. Jeho senzorické sklo s texturou a ostrov ve tvaru krokodýla na etiketě totiž připomínají původní zvíře. Rum Eminente tak reprezentuje kubánský rum tím nejlepším možným způsobem.

4 položek celkem
Rum Eminente Reserva 7 Y.O.
1 290 Kč –7 %
1 190 Kč
Kód: 1291390
Rum Eminente Claro 3 Y.O.
759 Kč
Kód: 1291380
Rum Eminente Gran Reserva 10 Y.O.
Novinka
1 899 Kč
Kód: 1291400

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem