Glen Moray

Glen Moray byla založena v roce 1897 a je jednou z nejstarších palíren skotské single malt whisky. Nachází se ve vesnici Elgin, která leží v kraji Moray na severovýchodě Skotska v oblíbené oblasti Speyside. Původní stavba sloužila jako mlýnice na obilí, která je po nutných úpravách již dlouhou dobu domovem této slavné whisky. Je zajímavostí, že zde protéká také řeka Lossie, která je známá všem milovníkům whisky. Právě tato řeka byla využívána jako náhon pro tehdejší mlýn.

   #ShowMore# 

Výroba whisky Glen Moray

Značka Glen Moray je známá svou inovativností a pečlivostí při výrobě whisky. Palírna je vybavena moderními zařízeními, ale zachovává i mnoho tradičních postupů, které se předávají z generace na generaci. V nabídce nalezneme širokou škálu whisky, od mladých a svěžích variant až po dlouho zrající whisky s bohatými a složitými chutěmi. Mistři palírníci se nebojí experimentovat s různými druhy sudů pro dozrávání, což přidává jejich whisky jedinečnou charakteristiku a rozmanitost. Některé z nejoblíbenějších edic pocházejí ze sudů, ve kterých dříve zrálo sherry, bourbon či portské víno.

Ekologie a udržitelnost whisky Glen Moray

Palírna si velmi zakládá na udržitelném přístupu k výrobě whisky. Velký důraz je kladen na šetrný postup při nakládání s přírodními zdroji a také na snižování energetické náročnosti procesu výroby. To jde ruku v ruce s pečlivým výběrem surovin, které má za cíl podpořit místní farmáře. To vše přispívá ke skvělé pověsti whisky Glen Moray. Palírna je také oblíbeným cílem pro turisty, kteří mají rádi whisky a zajímají se nejen o proces její výroby. V útrobách palírny lze nahlédnout také do skladů, ve kterým nalezneme i velmi staré single malt whisky. Mnohé z nich mají nakročeno k velkému zhodnocení a stává se z nich velmi zajímavý investiční alkohol

2 položek celkem
Glen Moray 12 Y.O.
899 Kč
Kód: 1051030
Glen Moray Peated
779 Kč
Kód: 1051020

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem