Glenfarclas

Glenfarclas je věhlasná palírna vyrábějící skotskou single malt whisky. Nachází se v malebném údolí oblasti Speyside. Právě v této oblasti se podle mnohých nacházejí ty nejlepší palírny. Palírna Glenfarclas byla založena v roce 1836 a dodnes zůstává v majetku stejné rodiny, což je ve světě whisky poměrně neobvyklé. Díky tomu si ovšem zachovává svou rodinnou tradici spojenou s péčí o výrobu whisky, což má pozitivní dopad na kvalitu produktu.

   #ShowMore# 

Výroba whisky Glenfarclas

Značka whisky Glenfarclas je důkazem, že zachování tradičních postupů a udržitelnost mohou jít ruku v ruce. Pro výrobu whisky jsou používány tradiční měděné kotle, které umožňují zachovat bohatost a plnost výsledného nápoje. Palírna také používá výhradně skotský ječmen od místních farmářů a vodu pro výrobu bere z pramenu Ben Rinnes, který je znám pro kvalitu své vody. Bez těchto surovin by whisky Glenfarclas nevznikla. Společnost Glenfarclas je také aktivní ve snaze o udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. V rámci své výroby se snaží minimalizovat svůj ekologický otisk a pečlivě hospodařit se zdroji.

Zrání whisky Glenfarclas

Palírna je také uznávána pro svůj přístup k délce zrání. Ve sklepeních palírny naleznete mnoho sudů, v nichž zraje whisky po dlouhá desetiletí, což jí dodává neobyčejnou hloubku a komplexnost chutí. Nabídka palírny proto oproti ostatním působí na první pohled skromněji. Trendem posledních let je výroba whisky zrajících v sudech, ve kterých předtím zrála například vína jako je sherry či portské víno, ale i jiné destiláty jako rum či koňak. Glenfarclas se této módě svým způsobem vyhýbá, aby měla prostor právě pro mnohaleté whisky, z nichž se poté stávají zajímavé investiční láhve. Tyto láhve jsou vysoce ceněny sběrateli.

4 položek celkem
Glenfarclas 10 Y.O.
1 069 Kč
Kód: 1056300
Glenfarclas 10 Y.O.
220 Kč
Kód: 1803218
Glenfarclas 12 Y.O.
210 Kč
Kód: 1803220
Glenfarclas miniset
Glenfarclas miniset 3x 0,05 l
Momentálně nedostupné
1 390 Kč
Kód: 1803230

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem