ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Isle of Jura

Isle of Jura je palírna vyrábějící skotskou jednosladovou whisky. Nachází se na stejnojmenném ostrově patřící do souostroví Vnitřní Hebridy. Na ostrově je podle údajů z posledního sčítání 188 obyvatel. Ostrov je proslulý svou nádhernou přírodou, divokou krajinou a nedotčenou divočinou, což dává whisky Isle of Jura specifický charakter. Palírna byla založena v roce 1810 a od té doby vyrábí whisky s využitím tradičních postupů. To ji společně s vlivem okolní krajiny dává unikátní a jedinečnou chuť.

   #ShowMore#

Chuť whisky Isle of Jura

Stejně jako mají whisky z ostrova Islay své jedinečné whisky s nádechem slanosti a rašeliny, má i whisky Isle of Jura svůj specifický ráz, který je ovlivněn okolním nehostinným prostředím. Ostrov Jura je obklopen Atlantským oceánem, což přináší do whisky jemné náznaky soli a mořského vzduchu. To spolu s okolními vrchy a rašeliništi vytváří specifické podmínky pro zrání whisky. Palírna Isle of Jura se také chlubí tím, že používá vysoce kvalitní suroviny a tradiční postupy při výrobě své whisky. Voda používaná k výrobě pochází z pramenů na ostrově, které dodávají single malt whisky specifickou čistotu. Důležitá je také kombinace různých druhů dubových sudů. Kdo by nechtěl ochutnat whisky, ve které se snoubí ostrovní divokost společně s jemnými tóny ze sudů, ve kterých zrálo sherry a portské víno.

Palírna Isle of Jura

Díky svému specifickému charakteru a unikátním chutím si whisky Isle of Jura získala mezinárodní uznání a má silnou fanouškovskou základnu. Návštěva palírny a prohlídka jejích zařízení je oblíbenou aktivitou mezi turisty, kteří sem přijíždějí objevovat tajemství výroby této lahodné skotské whisky. Na ostrov se dostanete pouze trajektem, letiště zde turisté hledají marně. Je také zajímavostí, že na ostrově je pouze jedna silnice, která spojuje tři vesnice, které se zde nacházejí. Návštěva palírny ale určitě stojí za to. Návštěvníci se dozví zajímavosti o výrobě whisky a mohou si koupit i suvenýr právě v podobě whisky. Třeba takovou, ze které se časem stane investiční láhev.

3 položek celkem
Isle of Jura 10 Y.O.
899 Kč
Kód: 1061250
Isle of Jura 21 Y.O.
5 399 Kč
Kód: 1061340
Isle of Jura Superstition
Isle of Jura Superstition 0,7 l
Momentálně nedostupné
1 499 Kč
Kód: 1061330

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem