Knockando

Tato palírna byla založena v roce 1898 Johnem Thompsonem v blízkosti vesnice Knockando ve Skotsku. Původní budovy palírny byly postaveny v krásném přírodním prostředí obklopeném kopci a lesy. Hlavním produktem je skotská single malt whisky, ale část výroby je určena pro vybrané blended whisky. Skotská whisky Knockando se drží tradičních postupů výroby. Používá vybrané ječmenné slady a pramenitou vodu z místních pramenů, což přispívá k charakteristické chuti a kvalitě jejich produktů. Výtvarně známá etiketa na lahvích Knockando obsahuje obraz stejnojmenného zámku, který zdůrazňuje spojení palírny se svým okolím a historií.

   #ShowMore# 

Výroba whisky Knockando

Whisky je dvakrát destilována ve starých měděných kotlích, což přispívá k jemnosti a čistotě výsledného destilátu. Společnost Knockando se pyšní svými sklady, kde whisky zraje v dubových sudech po dlouhé roky. Tyto sudy jsou často vyrobeny z amerického bílého dubu, který poskytuje výjimečné aroma a specifické chuťové vlastnosti. Pro dozrávání jsou pak často s oblibou používány sudy, ve kterých předtím zrálo například sherry, portské víno či karibský rum. V palírně Knockando vědí, jak sud ovlivňuje zrání destilátu.

Investice do whisky Knockando

Palírna Knockando nabízí širokou škálu whisky, včetně svých tradičních výrobků, jako jsou 12leté a 18leté edice. Tyto whisky jsou obvykle lahodné, s jemným ovocným tónem a lehkou kořeněnou chutí. Limitované whisky Knockando jsou velice vyhledávané jako investiční láhve.

1 položek celkem
Knockando 21 Y.O. Master Reserve Kód: 1062317

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem