ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Landcraft

Palírna Landcraft je malý lihovar, který se odlišuje od ostatních palíren nejen svou velikostí, ale především přístupem k výrobě. Jejich šarže jsou obvykle velmi malé, často pouze jeden sud, což představuje 225 litrů, tedy přibližně 450 lahví destilátu. Každá šarže přitom vyžaduje nasbírání několika náručí bylin, desítek kilogramů šípků, tašek květů nebo sklizeň záhonu meduňky, deseti kilogramů puškvorce nebo pěti koleček pelyňku. V Landcraftu se starají o sady se starými odrůdami jabloní, ořešáků a višní. Když vysazují sady nové, staví je na vysokokmenech takových odrůd, které nepotřebují chemické ošetření. V sadech mají vlastní včelstva, která stromy opylují, a jejichž med pak dál využívají při výrobě likérů. Toto je smysl podnikání palírny Landcraft.  

   #ShowMore#

Filosofie palírny Landcraft

Důvodem, proč se v palírně rozhodli pracovat takto, je nejenom touha sáhnout si na věci vlastníma rukama. Chtějí se ale také angažovat ve skutečné práci a vyhnout se monotónnosti opakující se rutinní výroby. V Landcraftu si přejí pěstovat byliny, chovat včely a pracovat s materiály, které by jiní vyhodili. Často mají omezené množství zdrojů, ale to jim vůbec nevadí. Právě naopak, protože se roční období mění, příroda jim neustále nabízí nové a nové zážitky. Palírna Landcraft si zakládá na tomto spojení s přírodou a na individuálním přístupu k výrobě, který se projevuje ve využívání unikátních surovin a vytváření neobvyklých destilátů plných přírodních chutí. Jedním z takových zajímavých počinů byla spolupráce s Romanem Vaňkem na výrobě Krambambule - druhé kapitoly projektu Legendy. Navázali tak na palírníka Martina Žufánka, který v tomto projektu představil Likér 1918.

Landcraft - Březinka

Jak vznikl likér Březinka? Je to jednoduché. Z bezinky a březové mízy. I když se to nezdá, březová míza je plná živin. Sbírá se od konce února a první litry bývají nejsilnější. A co bezinka? Z jedné části čerstvých bezinkových květů byl připraven výluh, další várka byla zpracována jemnou průtahovou destilací. Podařilo se tak zachytit maximum z jemného aromatu. 

6 položek celkem
Krambambule Legendy Kapitola 2
2 199 Kč
Kód: 1396260
Landcraft Druid
799 Kč
Kód: 1410800
Landcraft Gin Jane
800 Kč
Kód: 1368100
Landcraft Hvala, Gargure Gin
800 Kč
Kód: 1368110
Landcraft Trnky
799 Kč
Kód: 1410820
Landcraft Turmut 0,5 l
899 Kč
Kód: 1410840

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem