Glenmorangie Truffle Oak 26 Y.O. 0,7 l Zobrazit větší

Glenmorangie Truffle Oak 26 Y.O. 0,7 l

59 900 Kčs DPH (85 571 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 11980 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Stáří: 26 letObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 55,7
9 x hodnoceno

Více informací

Výjimečná limitovaná edice Glenmorangie Truffle Oak je jednou z nejvzácnějších whisky stejnojmenné palírny. V sudech whisky zrála celkem 26 let, prvních 10 let v sudech po bourbonu, následujících 14 let v sudech vyrobených ze vzácného dubu Quercus Robur pocházejícího z Černého lesa v Německu. Je nefiltrovaná za studena.

Má nádhernou mahagonovou barvu, vůni s tóny lískových oříšků, karamelek, černých lanýžů s dotykem voňavé lesní půdy. Přidávají se lehké tóny vyzrálého balsamkového octa, pečených kaštanů, cedrového dřeva a žitného chleba. V chuti ucítíme lehounký závan pepře, zralé broskve, mučenku a melounu. V krásném kontrastu se projeví výraznější chuť lanýžů a pekanových ořechů. Závěr dlouhý, sladce oříškový, s dotekem mentolu a skořice.

Jedná se o limitovanou edici pouhého 1000 kusů. Každá láhev má své číslo a je podepsaná master blenderem Dr. Billem Lumsdenem.

Informace o značce

Palírna byla založena v roce 1843. Překlad jména Glenmorangie zní „Údolí klidu“ (nebo také „Proláklina vedle vody“). V místech, kde se nyní nachází palírna Glenmorangie, se destilovala whisky již od roku 1738, ale zaregistrovat ji nechal až William Mathieson z Talinu. Velmi dlouho to byla jedna z posledních palíren vlastněná nezávislou společností. V roce 2004 získala nadpoloviční většinu akcií Glenmorangie Plc. společnost Moet Hennessy (vlastník značek Hennessy nebo šampaňského Dom Perignon ). Společnost Moet Hennessy tak současně získala i značky Glen Moray a Ardbeg, které patřily do portfolia společnosti Glenmorangie Plc.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Kotle umístěné v palírně jsou nejvyšší ve Skotsku (513 cm) a jsou považovány za významný zdroj chuti: při destilaci unikají páry alkoholu relativně dlouhou cestou a zbavují se tak postupně nežádoucích příměsí. Společnost tvrdí, že díky jim se na vrchol kolony dostanou opravdu jen ty nejčistší páry alkoholu. Vedení palírny odmítalo dříve připustit, aby se jejich destilát stal součástí míchaných whisky jiných značek.  Teprve nedávno začala tyto zakázky přijímat. Do plnícího tanku se přidává nepatrné množství whisky Glen Moray - jen tolik, aby nebyla nijak ovlivněna chuť zrající whisky, ale přitom takové dostatečné množství, aby to nezávislým stáčecím firmám zabránilo prodávat tuto whisky jako čistou sladovou pod názvem Glenmorangie.

Tato palírna má velmi rozsáhlé portfolio produktů. Je to hlavně díky tomu, že palírna nechává své produkty zrát nejdříve v sudech po bourbonu a potom dozrávat v sudech po portském, sherry, madeiře a nebo jiných produktech.

Zobrazit méně informací

Související produkty