Hennessy X.O. Exclusive

Hennessy X.O. má tmavé tříslové jádro s výrazným okrovým lemem. Vůně je ovocná s měkkými dřevitými tóny. Je kouřová a stylová. Chuť lehounce odráží ovoce, s dobrým vlivem dřeva, je středně dlouhá, na závěr mírně drsnější. Láhev tohoto nového vydání sběratelské edice Hennessy XO. je uložena v celokovovém dárkovém boxu. Velmi elegantní a luxusní dárek. 

Richard Hennessy, bývalý žoldnéř ve službách francouzského krále, se roku 1765 usadil v městě Cognac a začal zde obchodovat s lihovinami. Jeho syn James Hennessy rozšířil rodinný podnik o výrobu brandy. Dnes vládne společnosti James Hennessy and Co. již osmá generace rodiny Hennessyů. Rodinné tradice jsou udržovány i jinak. Aby byla zachována stejná kvalita koňaku, je při jeho výrobě nesmírně důležitá práce vrchního míchače (franc. maître de chai , angl. master blender). V roce 1800 se jím ve společnosti Hennessy stal Jean Fillioux a dnes tuto pozici zastává jeho pra-pra-pra-pravnuk. V r. 1971 se společnost spojila s Moët&Chandon a v r. 1987 s módním domem Louis Vuitton, čímž vznikl největší obchod s luxusním zbožím na světě LVMH.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení