Rumový seriál - Martinik

Ostrov Martinik se nachází v Karibiku severně od Trinidadu a Tobaga a je součástí francouzských zámořských oblastí. Na Martiniku bylo v minulosti přes 150 palíren rumu, ale dnes jich je v provozu jen kolem desíti. Nejslavnější éra výroby rumu na ostrově proběhla ve 20. letech minulého století, impulsem pro výrobu byla především 1. světová válka. Převažuje zde výroba rumu z čerstvé třtinové šťávy (tzv. rhum agricole - rum vyráběný z třtinové melasy se nazývá rhum industriel). Byla mu udělená francouzská ochranná známka původu Appellation d'Origine Controleé Martinique. Použití této značky zaručuje oblast i to, že byl vyroben pouze ze šťávy cukrové třtiny a podle stanoveného postupu. Tato přísná pravidla zaručují jistotu kvality. Rumy z Martiniku se řadí mezi světovou špičku.

 
 
Obrázek článku
 

Zajímavostí je, že i přes poměrně vysokou produkci se téměř 60% všeho rumu vyprodukovaného na Martiniku vypije lokálně. Rum je nedílnou součástí zdejší kultury. Bez rumu není představitelná taneční oslava a ani svatba nebo pohřeb. 

Nejznámější lihovar Dillon se nachází v hlavním městě Fort-de-France. Byl založen v roce 1690 a je spojen s rodinou de Montgeralde, z které pocházela i císařovna Josefína, manželka Napoleona I. Mezi další velké palírny patří Depaz v Saint-Pierre nebo palírna Rhum Clément, pověstný tím, že se tu po válce v Perském zálivu sešli k jednání tehdejší francouzský prezident F. Mitterrand a prezident Spojených států G. Bush. Všechny lihovary jsou zároveň turistickými atrakcemi, je možné si je prohlédnout a také si zde jejich rum zakoupit. Lihovary vyrobí kolem 12 miliónu litrů rumu za rok.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení