Změna otevírací doby na kamenné prodejně během letních prázdnin. PO - PÁ 9 - 19 hod. SO,NE zavřeno!

Signovaná Metaxa Angels‘ Treasure

2.11.2016 zavítal do Prahy Master Blender společnosti Metaxa Costas Raptis, aby představil nový přírůstek do portfolia – Metaxa Angel´s Treasure. Příjemné setkání proběhlo ve vyhlášeném baru Black Angels a mimo ochutnávku nové Angel´s Treasure se nabízely také míchané drinky na základě Metaxa 12*.

Dostali jsme možnost se této výjimečné události zúčastnit a dozvědět se mnoho jedinečných informací o výrobě tohoto mimořádného destilátu. Využili jsme příležitosti návštěvy pana Raptise a nechali si od něj několik láhví podepsat. Jedna z nich zůstane v naší sbírce, ostatní signované láhve nabízíme k volnému prodeji.

Metaxa Angels Treasure je velmi jemný nápoj stvořený Metaxa Masterem Constantinosem Raptisem, který se vyznačuje mimořádnou koncentrací a intenzivním aroma, tak klasickým pro Metaxu. Tajemství skryté po desetiletí hluboko ve sklepích Metaxa je vzácným darem pro všechny milovníky prémiových destilátů.

Za Metaxou Angels‘ Treasure a její unikátní chutí stojí tajemství sklepů House of Metaxa v Attice. Přírodní podmínky jsou v nich trochu jiné než v ostatních sklepích, kde se uchovávají destiláty. Obvykle pečlivě ošetřované špičkové destiláty po celém světě trpělivě čekají v sudech, stárnou a zrají ovlivněné okolním prostředím. Během této doby voda i alkohol díky odpařování unikají póry v sudech. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. Tomu, co ze sudu vyprchá,  se říká Angels‘ Share. 

Ve sklepích Metaxa House v Attice je ale všechno jinak. V Attice je nízká vlhkost a po celý rok mírné a stabilní teploty. Andělé si proto vezmou větší podíl vody a nám zanechají koncentrovanější směs s intenzivním aroma. Nápoj, který zůstane má tak výrazně vyšší obsah alkoholu než před stočením do sudu. Metaxa Angels‘ Treasure zraje v těchto sklepích po dlouhá desetiletí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení