Puntacana Club XOX 50 Aniversario 0,7 l

Kód: 1264465
1 889 Kč 2 698,57 Kč / 1 l
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Puntacana XOX 50 Aniversario je chuťově velmi příjemný prémiový rum, který Vás mile překvapí. Jeho kvalita a exkluzivita byla potvrzená zlatou medailí na kongresu rumů 2013 v Madridu. Aroma je rozsáhlé a plné s nádechem mandlí, sherry a vanilky. V chuti naleznete dub, vanilku, sherry a čokoládové zakončení. Puntacana 50 Aniversario Port Finish XOX je směsí  růmů, které zrály v průměru 25 až 30 let v sudech po bourbonu a poté v sudech po portském víně. 

Výroba tohoto rumu je velmi limitována. Ročně je vyrobeno pouze 1000 láhví. Každá má své vlastní ručně psané číslo.

Informace o alergenech.

Puntacana Club XOX 50 Aniversario 0,7 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Puntacana Club XOX 50 Aniversario 0,7 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Puntacana Club XOX 50 Aniversario 0,7 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Puntacana Club XOX 50 Aniversario 0,7 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Karibské rumy, Dominikánské rumy
% alkoholu: 40
Objem: 0,7 l
Stáří: 25 až 30 let
Výrobce: Oliver & Oliver
Země: Dominikánská republika
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Již od koloniálních dob se Kuba těší pověsti jednoho z předních světových výrobců rumů. Jedním z nejlepších příkladů jsou kubánské rumy produkované rodinou Oliverových již od počátku 19. století. Don Juanillo Oliver, patriarcha rodu, se po své emigraci na Kubu na konci 18. století věnoval sklizni a zpracování cukrové třtiny. Rodina Oliverových brzy expandovala a pustila se i do výroby rumu a koncem 60. let 19. století byly rones anejos (vyzrálé rumy) vyrobené Oliverovými hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě. 

   #ShowMore# 

Kubánská revoluce - znárodnění

V roce 1959 proběhla na ostrově revoluce a mnoho členů rodiny Oliverových Kubu opustilo a jejich potomci se usadili v Evropě a Americe. Koncem 80. let dvacátého století se jeden člen nové generace Oliverových mohl vrátit na Kubu, kde ho jeho zvídavost ohledně minulosti dovedla k bádání v historii rodiny. Při zkoumání dobře střežených rodinných archivů a dokumentů objevil originální vzorce na výrobu kubánského rumu vyvinuté právě jeho rodinou. 

Nový domov - Dominikánská republika

Následující generace Oliverových povzbuzená znovuobjevením kořenů své rodiny se zavázala, že dá světu kubánský rum, který kdysi jméno Oliver proslavil. Za ideální místo pro nový závod byla zvolena Dominikánská republika. Má podobně horké a vlhké podnebí a také totožné topografické a geologické vlastnosti jako Kuba. Návrh a zařízení závodu bylo dílem skupiny kubánských inženýrů, kteří v minulosti emigrovali do Dominikánské republiky, a kteří poté zůstali, aby pomohli s provozem závodu po jeho dokončení.

Kubánští maestros roneros

Oliverovi rovněž najali skupinu kubánských maestros roneros (mistrů výroby rumu), kteří žili v Dominikánské republice v exilu. Tito kubánští maestros roneros sebou přinesli desítky let zkušeností s výrobou kubánského rumu a jako takoví byli ideálními odborníky ovládajícími své řemeslo potřebnými pro to, aby Oliverovým pomohli uskutečnit jejich sen. Do roku 1990 se tento sen stal skutečností a po více jak stoleté přestávce si tak nyní pravou a výtečnou řadu kubánských rumů vyráběných Oliverovými v minulosti mohou vychutnat znalci rumu na celém světě.

Kubánský rum z Dominikánské republiky

Nejlepší rum na světě tak dnes vyrábějí Kubánci v Santo Domingu – největším městě Dominikánské republiky. Dokládá to řada ocenění - například zařazení rumů Cubaney Centenario, Cubaney 21 anos, Unhiq Malt Rum XO do nejlepší světové desítky.