Pina Colada

Piña Colada je osvěžující koktejl pocházející z Karibiku. Je známý svou sladkou a exotickou chutí, která spojuje kokosový krém, ananasovou šťávu a rum. Tento populární nápoj je často spojován s dovolenou na pláži a tropickou atmosférou.

Původ Piña Colady se datuje až do 19. století na ostrov Puerto Rico. Existuje několik příběhů o tom, kdo ji vytvořil, ale nejčastěji se uvádí, že první recept vytvořil barman jménem Ramon "Monchito" Marrero v baru Hotel Caribe Hilton v San Juanu v roce 1954. Tento koktejl se rychle stal ikonickým a získal si světovou popularitu.

Recept - Pina Colada

Ingredience:

60 ml bílého rumu

90 ml ananasové šťávy

60 ml kokosového mléka

kostky ledu

třtinový cukr (kokosový sirup)

plátek ananasu

Postup:

Vložte všechny suroviny (bílý rum, ananasovou šťávu, kokosové mléko a led) do mixéru. Mixujte všechny ingredience, dokud nedosáhnete hladké konzistence. Ověřte si, zda je chuť koktejlu dostatečně sladká. Pokud ne, můžete přidat trochu kokosového sirupu nebo cukru a znovu promíchat. Připravenou Piña Coladu nalijte do vysoké sklenice. Podle vlastního uvážení můžete koktejl ozdobit plátkem ananasu nebo tropickou dekorací, jako jsou papírové deštníčky nebo třešně. 

A teď už zbývá jenom si vychutnat toto osvěžující a lahodné exotické pití. Užijte si svou Piña Coladu a příjemné chvíle v karibském duchu!